Zehra Öney
Kripto Para

Venezuela, Kripto Parasını Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Venezuela, Kripto Parasını Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

“Petro”, Venezuela’nın resmi kripto parası olacak.

Venezuela’nın uzun süredir ekonomik krizle boğuştuğunu ve Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edebileceğini geçtiğimiz ay sizlerle paylaşmıştım. Birkaç haftalık gelişmeden sonra Venezuela’dan en üst düzeyde açıklama geldi.

CNBC’nin haberine göre, Venezuela Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin resmi kripto parasını duyurdu. “Petro” olarak isimlendirilen yeni kripto para, ülkenin petrol, doğal gaz, altın ve elmas gibi doğal zenginlikleri ile desteklenecek.

“21. yüzyıl geldi” sözleriyle gelişmeyi duyuran Maduro, Petro’nun ekonomik ve mali serbesti sorunlarında gelişim gösterme, finansal alım satım yapma ve mali blokajdan kurtulma konularında ülkeye yardım edeceğini belirtti.

Petro sisteminin nasıl işleyeceği hakkında çok fazla bilgi vermeyen Maduro’nun bu hamlesinin ülke ekonomisine nasıl bir fayda sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Venezuela’ya ABD tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlar sıkılaştırılmıştı. Ek olarak Donald Trump yönetiminde bu yıl yürürlüğe giren yaptırımlar, Venezuela’nın uluslararası bankalar üzerinden para taşıyabilmesine zarar veriyor.

Muhalefet ise Maduro’nun kripto para duyurusunun kongre onayını alması gerektiğini belirtti.

Siz “resmi” bir kripto parayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Related posts

Kripto Para Bağımlısı mısınız?

Zehra Öney

Bitcoin’in Değeri 5000 Dolar ile Yeni Bir Rekor Kırdı

Zehra Öney

Samsung, Kripto Para Madenciliğinde Kullanılacak Çipler Geliştirecek

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi