Zehra Öney
Kripto Para

Samsung, Kripto Para Madenciliğinde Kullanılacak Çipler Geliştirecek

Samsung, Kripto Para Madenciliğinde Kullanılacak Çipler Geliştirecek

Ünlü teknoloji devi Samsung, kripto para madenciliğinde kullanılacak çipler geliştireceğini duyurdu.

Kripto para madenciliği konusunda pek çok farklı alanda girişimler görüyoruz. Örneğin Rusya, kripto para madenciliği alanında devasa bir maden inşa etmeye başlamış, ünlü fotoğraf makinesi markası Kodak da kendi kripto parasını kullanıma sunacağını duyurmuştu.

Bu konudaki önemli bir gelişme de Samsung cephesinden geldi. BBC’de yayınlanan habere göre, Samsung, özellikle kripto para madenciliğinde kullanılacak çipler geliştireceğini duyurdu.

Konuyla ilgili BBC’ye çok az bilgi verildi: “Samsung üretim tesisimiz şu anda kripto para madenciliği çiplerinin üretimiyle meşgul. Bununla birlikte müşterilerimiz ile ilgili bilgileri ne yazık ki açıklayamıyoruz.”

ASIC (application-specific integrated circuit) olarak kısaltılan ve Türkçeye, Uygulamaya Özel Tümleşik Devre olarak çevrilen çipler, özellikle Bitcoin, Ethereum gibi kripto paraların madenciliğinde kullanılıyor. 2013 yılına değin daha çok televizyon sektörüyle ilişkilendirilen ASIC çipler, kripto paraların yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte bu tür işlemlerde de kullanılmaya başlandı.

Habere göre, Samsung, kripto para madenciliğinde kullanılacak ASIC çipini geçtiğimiz yıl geliştirdi ve Ocak ayında toplu üretimine de başladı.

Related posts

Yeni Kripto Para Arzlarının Ne Kadarı Sahte?

Zehra Öney

Facebook, Blockchain’in “Merkezsiz” Yapısını Gelecekte Kullanır mı?

Zehra Öney

JP Morgan Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi