Zehra Öney
Kripto Para

Kaçırılan Blockchain Uzmanı 1 Milyon Dolardan Fazla Fidye Ödendikten Sonra Serbest Bırakıldı

Kaçırılan Blockchain Uzmanı 1 Milyon Dolardan Fazla Fidye Ödendikten Sonra Serbest Bırakıldı

Kiev’de kaçırılan Rus Blockchain Uzmanı Pavel Lerner, fidye ödendikten sonra serbest kaldı.

29 Aralık’ta Kiev’de kaçırılan Blockchain Uzmanı Pavel Lerner ile ilgili haberi sizlerle paylaşmıştım. Bitcoin ve diğer kripto paraların önemli gelirler sağlamaya başlamasının ardından Bitcoin odaklı suçlar da işlenmeye başlamıştı. Bunlardan en dikkat çekici olanlarından biri, Slovakya merkezli NiceHash’ten 4700 Bitcoin’in çalınmasıydı.

Aralık ayında ise Ukrayna Kiev’deki ofisinden çıktıktan sonra kaçırılan Rus Blockchain Uzmanı ve aynı zamanda Exmo Bitcoin Borsasının Başkanı Pavel Lerner, yüklü miktarda fidye ödendikten sonra serbest kaldı.

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un danışmanlarından Anton Gerashchenko, Lerner’in, 1 milyon dolardan daha fazla değere sahip Bitcoin ödemesi yapılmasından sonra serbest bırakıldığını açıkladı. Gerashchenko ayrıca, “Bu, Ukrayna’daki, Bitcoin’le bağlantılı ilk vaka.” sözlerini kullandı.

Fidyeyi kimin ödediği belirtilmezken, Lerner’in Başkanı olduğu Exmo Bitcoin Borsası da kullanıcılarının finansal varlıklarına erişmediğini ve operasyonlarına normal biçimde devam ettiğini belirtti.

Exmo Bitcoin Borsası ayrıca Perşembe günü hizmet engelleme (denial-of-service – dos) saldırılarının hedefi olduğunu açıklamıştı.

Lerner’in güvende olduğu, herhangi bir fiziksel saldırıya maruz kalmadığı, ancak yoğun stres altında olduğu da belirtildi.

Görsel: en.bitnovosti.com

Related posts

Dini Kurumlar da Bitcoin Bağışları Kabul Etmeye Başladı

Zehra Öney

Parodi Olarak Ortaya Çıkan “Dogecoin” 1,8 Milyar Dolarlık Pazar Büyüklüğüne Ulaştı

Zehra Öney

Bitcoin 3000 Dolar Barajını Geçti

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi