Zehra Öney
Sürücüsüz Araçlar Trend Teknolojiler

İngiltere Sürücüsüz Araçları Test Etmeye Başlıyor

İngiltere Sürücüsüz Araçları Test Etmeye Başlıyor

İngiltere sürücüsüz araçları Aralık 2019’da test etmeye başlıyor.

Sürücüsüz araç teknolojisinde büyük şirketler önemli yatırımlar yapmanın yanı sıra test sürüşlerine de başladı. Bu konudaki önemli bir gelişme de İngiltere’den geldi. BBC tarafından yayınlanan habere göre, İngiltere’deki sürücüsüz araç testleri Aralık 2019’da başlayacak.

İngiltere, 2021’den önce sürücüsüz araçların yola çıkmasını istiyor. Bu sebeple Renault, Nissan, Mitsubishi, Cranfield Üniversitesi, Highways England ile birlikte pek çok kurum bir araya gelerek 320 kilometrelik bir güzergahta (200 mil) testlere başlayacak.

İş ve Enerji Bakanı Greg Clark “Düşük karbonlu ve sürücüsüz araçlar geleceği temsil ediyor ve onlar mobilitede küresel bir devrimin ilerlemesini sağlayacak.” sözleriyle proje hakkındaki olumlu görüşlerini paylaştı.

İngiltere’deki yollarda göbekli kavşak ve yol işaretleri Amerika gibi ülkelerden farklı; bu açıdan test süreci son derece önemli. Bu sebeple proje kapsamındaki araçlar, bir “insan gibi” araç kullanmayı öğrenecek.

Bunu hayata geçirmek için de Leeds Üniversitesinde bir grup uzman sürücü simülatörlerde araç kullanacaklar ve bu bilgiler toplanacak. Ayrıca İngiltere’deki yollardan da bilgiler toplanacak. Makine öğrenimi sayesinde “uzmanlaşan” sistem ilk önce özel yollarda güvenli testlere başlayacak.

Görsel: futurecar.com

Related posts

Kredi Kartlarına Yeni Bir Güvenlik Adımı Ekleniyor: Parmak İzi

Zehra Öney

En Çok Aranan Programlama Uzmanlığı ve Dilleri Hangileri?

Zehra Öney

Sanal Gerçeklik ile Çocuklar (ve Büyükler) Oyuncak Hızlı Trenlerindeymiş gibi Hissedebilecekler

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi