Zehra Öney
Kripto Para

Starbucks ve Diğer Şirketler Kripto Para ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Starbucks ve Diğer Şirketler Kripto Para ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Starbucks, kripto para ile ödeme yapma konusunda önemli bir rol oynayacak.

Kripto paralar, özellikle de Bitcoin için, 2017 inanılmaz bir yıl olmuştu. Bitcoin, tarihi rekorlar kırmış ancak yükseldiği seviyeyi koruyamamıştı. Bitcoin’in yakaladığı popülarite, pek çok kripto paranın ortaya çıkmasına sebep olmuş, halihazırda piyasada olan diğer kripto paralara olan ilgiyi de artırmıştı. Bitcoin ile ödeme kabul eden pek çok şirket var.

Kripto paraların yaygınlaşması için önemli bir adım daha atıldı. New York Borsası’nın sahibi olan Intercontinental Exchange tarafından dijital varlıklar için geliştirilen Bakkt, kripto paralar da dahil olmak üzere dijital varlıklar için düzenlemelere tabi olan bir global ekosistem geliştirdiğini duyurdu. Bakkt ile birlikte kripto para ile ödeme yapmak da mümkün hale gelecek.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, Microsoft’un bulut çözümlerini kullanacak olan Bakkt’ta Starbucks da önemli bir öncü rol oynayacak.

Starbucks Ödemeler Başkan Yardımcısı Maria Smith, “Tüketicilerin Starbucks’ta kullanmak için dijital varlıklarını Amerikan dolarına çevirmeleri için pratik, güvenilir ve düzenlemelere tabi uygulamaların geliştirilmesinde Starbucks önemli bir rol oynayacak. 15 milyondan fazla Starbucks Rewards üyesiyle, mobil ödemede bir lider olarak Starbucks, kullanıcıları için ödeme yöntemlerini genişletmek için yeniliklere kendini adamıştır.” sözleriyle projeye olan desteklerini açıkladı.

Görsel: marketwatch.com

Related posts

Bitcoin Değeri İlk Kez 2000 Doların Üzerine Çıktı

Zehra Öney

Estonya’nın Dijital Dönüşümü

Zehra Öney

Samsung, Kripto Para Madenciliğinde Kullanılacak Çipler Geliştirecek

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi