Zehra Öney
Kripto Para

E-Posta Gönderim Şirketleri de Kripto Para ve ICO Tanıtımlarına Yasak Getiriyor

E-Posta Gönderim Şirketleri de Kripto Para ve ICO Tanıtımlarına Yasak Getiriyor

Önemli e-posta gönderim şirketlerinden MailChimp kripto para ile ilgili tanıtım e-postalarını yasakladığını duyurdu.

2001 yılında Atlanta, Georgia’da kurulan ve o günden bu yana önemli büyüme göstererek e-posta pazarlama ve gönderim sektöründe önemli bir şirket haline gelen MailChimp, kripto para ve coin arzı (Initial Coin Offering – ICO) konusunda önemli bir adım attı.

Facebook, Google ve geçtiğimiz günlerde Twitter, kripto para ve coin arzı reklamlarını yasaklayacağını duyurmuştu. Sosyal medya ve internet üzerindeki reklamların yasaklanmasının ardından e-posta tanıtım alanında da yasak gelmesi dikkat çekiyor.

Futurism’de yayınlanan habere göre, kripto para, sanal para birimleri ile coin arzı ile ilgili herhangi bir dijital varlığın satış, takas, depolama, pazarlama ve üretiminin herhangi bir aşamasında yer alan işletmelerin MailChimp’i kullanmalarına izin verilmeyecek.

Kripto para tanıtım ve diğer işlemleri hakkındaki e-postalar MailChimp üzerinden gönderilmeyecek, ancak şirket, bir hata olduğunu düşünen hesap sahiplerinin kendileri ile iletişime geçmelerini, iletişime geçildiğinde hukuk departmanlarının, hesap sahiplerini inceleyeceğini belirtti.

Bununla birlikte gazetecilerin, yayıncıların kripto paralar hakkındaki haberlerini göndermeleri yönünde bir engelleme olmadığı da şirket tarafından açıklandı.

Related posts

Bitcoin Rekora Doymuyor!

Zehra Öney

Rusya, Kripto Para Konusunda Atağa Geçti, Devasa Bir “Maden” İnşa Ediyor

Zehra Öney

JP Morgan Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi