Zehra Öney
Kripto Para Sosyal Medya

Facebook, Kripto Para ve Coin Arzı Reklamlarını Yasaklıyor

Facebook, Kripto Para ve Coin Arzı Reklamlarını Yasaklıyor

Dünyanın en çok üyeye sahip sitesi Facebook, kripto para ve coin arzı (Initial Coin Offering – ICO) reklamlarını yasaklamaya hazırlanıyor.

2017, kripto paralar için adeta bir “altın” yıldı; Bitcoin’in yakaladığı yükseliş ivmesi diğer pek çok kripto paranın ve hatta “parodi” olarak ortaya çıkan kripto paraların (Dogecoin) bile değer kazanmasını sağladı. Bitcoin’in kazandığı popülarite elbette yeni kripto paraların geliştirilmesini ve bu paraların piyasaya “coin arzı” ile sürülmesini de sağladı. Bu sayede bu yeni kripto paraların ardındaki ekipler yüklü miktarda gelir elde ettiler. Günümüzde aralarında Kodak gibi büyük şirketlerin de olduğu ekipler, kendi kripto paralarını kullanıma sunmaya hazırlanıyorlar.

Kripto para ve coin arzlarının duyurulmasında sosyal medyanın önemi yadsınamaz durumda. Bu sebeple pek çok ekip, kripto paraları için reklamlar veriyor; ancak Facebook cephesinden dün kötü bir haber geldi.

Facebook, güncellediği resmi Reklam Politikası sayfasında, reklamının yapılmasını yasakladığı ürün/hizmet gruplarına kripto para, coin arzı ve ikili opsiyonları (çift değişkenli opsiyon – binary option) da ekledi.

Bu engelleme ile birlikte Facebook’ta reklamverenler aşağıdakilere benzer mesajlarla reklam yapamayacaklar:

“Şimdi ikili opsiyon ticaretine başlayın ve risk içermeyen 10 ticaret bonusu kazanın!”

“Risk içermeyen ve dünyanın her yerinde anında ödeme yapılmasını sağlayan kripto paramız hakkında daha fazlasını öğrenmek için tıklayın.”

“Yeni Coin Arzı! ŞİMDİ coin’leri %15 indirimle satın alın!”

“Bitcoin almak için emeklilik fonunuzu kullanın!”

Facebook, bu kararı almasına gerekçe olarak kripto para, coin arzı ya da ikili opsiyonların sıklıkla yanlış yönlendirici ve aldatıcı tanıtım faaliyetleriyle anılmasını gösterdi.

Siz Facebook’un bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Related posts

Teknoloji Devlerinden Biri Foursquare’i Satın Alabilir

Zehra Öney

Twitter 140 Karakter Limitini Esnetiyor

Zehra Öney

Spotify En Çok Mobil Olarak Dinleniyor

Zehra Öney

4 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi