Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook 12. Yaş Gününü Arkadaşlık Günü Videoları İle Kutluyor

Tam 12 yıl önce kurulan ve o günden bu yana hız kesmeden büyümesini sürdüren Facebook 12. Yaş gününü kutluyor. Bu süre zarfında insanların kendi isim ve soyadlarıyla internette yer almasını sağlayan, marka iletişiminde yeni bir kanal yaratan ve dünya çapında 1.5 milyar kullanıcıya ulaşan Facebook’un Arkadaşlık Günü’nü hazırladığı kişiye özel videolar ile kutluyor.

Kısa süre dünya çapında büyük bir etki yaratan videoları kullanıcılar kendi Haber Kaynakları’nda paylaşabiliyorlar. Daha önce de yıl sonlarında o yıla ait kişiselleştirilmiş videolar sunan Facebook, Paris’te meydana gelen terör saldırılarından sonra kullanıcıların profil fotoğrafını Fransa bayrağı ile birleştirme seçeneği sunmuştu. Geçtiğimiz yıl ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde eşcinsel evliliklerin anayasal hak olarak kabul edilmesinin ardından da kullanıcıların profil fotoğraflarını gökkuşağı bayrağı ile birleştirme seçeneği sunmuş, Nepal depreminin ardından da bağış kampanyası başlatmıştı.

Özellikle Fransa bayrağı hamlesiyle destek aldığı kadar sertçe eleştirilen Facebook’un bu küçük sürprizleri kullanıcılardan gördüğü yoğun ilgi sebebiyle Facebook’un kullanıcı ilişkilerine nasıl önem verdiğinin bir göstergesi.

Related posts

Twitter’ın En Çok ve En Az Kullanılan Emoji’leri Hangileri?

Zehra Öney

Facebook “Messenger Day”i Test Ediyor

Zehra Öney

Hindistan Facebook’un Free Basics Hizmetlerini Yasakladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi