Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook LinkedIn’e Rakip mi Oluyor?

Facebook LinkedIn’e Rakip mi Oluyor?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya aracı Facebook, yeni bir uygulamasını daha yayına aldı: Artık şirketler, doğrudan Facebook aracılığıyla iş ilanları çıkıp başvuruları kabul edebilecekler.

Aslında Facebook’taki pek çok şirket Facebook’u iş ilanlarını duyurmak için kullanıyor. Küçük ve orta ölçekli şirketler kendi sayfaları üzerinden iş ilanı duyurularını Facebook’ta yayınlarken, bankalar ya da diğer büyük işletmeler kendi özel Kariyer sayfalarını dahi oluşturmuş durumdalar.

Facebook ise, sayfalar için özel bir “İş” sekmesi oluşturarak işe alım sürecini çok daha etkili ve işlevsel bir şekilde sürdürmeyi planlıyor. İş sekmesi ile artık markalar kendi iş ilanlarını bu özel sekmede yayınlayabilecekler ve kullanıcılar da bu sekme aracılığıyla başvurularını yapabilecekler. Adayların başvuru için doldurmaları gereken okul, iş tecrübesi gibi bilgiler ise, kullanıcının herkese açık profil bilgilerinden otomatik olarak çekilecek: Bu sayede kullanıcılar çok fazla efor harcamadan iş başvurularını tamamlayabilecekler. Ayrıca kullanıcılar birden fazla ilana da hızlıca başvurmuş olacaklar.

İş başvurusu alınan adaylarla iletişim için ise Facebook Messenger kullanılıyor olacak.

İşe alım konusunda LinkedIn’in ulaştığı başarı hepimizin malumu. Facebook ise, devasa kullanıcı sayısı sayesinde bu alanda LinkedIn’e önemli bir rakip olacak mı hep birlikte göreceğiz?

Siz markanızın iş ilanlarını yayınlamak ya da iş başvurusunda bulunmak için Facebook’u kullanmayı düşünür müsünüz?

Related posts

TikTok: Çinli Kullanıcıların Online Vakitlerinin Yüzde 9’unu Geçirdikleri Uygulama

Zehra Öney

2014 İçin Özel Facebook Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz

Zehra Öney

Facebook’a 1,3 Milyar Kişi Mobil’den Bağlanıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi