Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook, Reklamlar için Sizi Nasıl Hedefliyor?

Facebook, Reklamlar için Sizi Nasıl Hedefliyor?

Facebook reklamları için nasıl hedeflendiğinizi merak ettiniz mi?

Facebook, günümüzün en çok kullanılan sosyal ağı. Dünya çapında 2 milyardan fazla aylık aktif kullanıcısı olan Facebook aynı zamanda reklam konusunda da son derece önemli bir mecra. Videoların yanı sıra, sayfaların ve gönderilerin de reklamlarının yayınlandığı Facebook’un reklam hedefleme araçları ise son derece gelişmiş durumda. Pek çok farklı ilgi alanının yanı sıra, kullanıcıları yaş, cinsiyet, konum, eğitim ve daha pek çok alana göre hedeflemeniz mümkün.

Peki Facebook, sizi nasıl hedefliyor, hiç merak ettiniz mi?

Facebook’ta ilgi alanlarınız, etkileşimde bulunduğunuz sayfaların yanı sıra kategori bazlı olarak da belirleniyor.

Ek olarak etkileşimde bulunduğunuz reklamverenler de Facebook açısından son derece önemli bir hedefleme aracı.

Bunun yanı sıra, Facebook’un sizin hakkınızda reklam hedeflemesi için kullandığı kategoriler de bulunuyor. İlişki durumunuz, işvereniniz, iş unvanınız ve eğitim bilgilerinizin yanı sıra, diğer bilgileriniz de hedefleme aracı olarak kullanılıyor.

https://www.facebook.com/ads/preferences adresindeki Bilgilerin (Your Information) > Kategorilerin (Your Categories) bölümünü tıkladığınızda Facebook reklamları için nasıl hedeflendiğinizi görebilirsiniz.

Örneğin doğum gününüz, seyahat alışkanlıklarınız, Facebook’a erişim türünüz (3G, 4G, vd.), sahip olduğunuz cihaz, kullandığınız e-posta servisi, doğum tarihiniz itibarı ile ait olduğunuz kuşak gibi çok çeşitli bilgilerinizi görmeniz mümkün.

Related posts

Facebook’a 1,3 Milyar Kişi Mobil’den Bağlanıyor

Zehra Öney

Amerikalı Kullanıcılar Günde 5 Saatlerini Mobil Cihazlarda Geçiriyorlar

Zehra Öney

Genç Kullanıcılar Facebook’tan Uzaklaşmaya Devam Ediyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi