Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

YouTube, Silah Modifikasyon Videolarını Yasakladı

YouTube, Silah Modifikasyon Videolarını Yasakladı

Las Vegas’ta meydana gelen saldırı sonrasında YouTube’daki silah modifiye videoları kaldırıldı.

1 Ekim akşamında Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas kentinde meydana gelen saldırıda 58 kişi yaşamını yitirmiş, 489 kişi de yaralanmıştı. Route 91 Harvest müzik festivalinde, 64 yaşındaki Stephen Paddock tarafından düzenlenen saldırı sonrasında ABD’deki silahlanma ile ilgili yasalar kadar Paddock tarafından yapılan silah modifikasyonu da tartışılmıştı.

Paddock tarafından da gerçekleştirilen ve “bump stock” olarak adlandırılan silah modifikasyonuyla, yarı otomatik silahları neredeyse tam otomatikmiş gibi kullanmak mümkün hale geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı otomatik ve yarı otomatik silahlar yasaklı durumda. Bu tür silahların ithal edilmesi bile yasak. Buna karşın “bump stock” tarzı modifikasyonlar yasalara karşı değil.

Bununla birlikte YouTube, geçtiğimiz haftadan itibaren silah modifikasyon videoları ile ilgili aksiyon almaya başladı. The Next Web’de yayınlanan habere göre, YouTube, silah modifikasyon videolarını kaldırmaya ve yasaklamaya başladı. YouTube yetkilisi tarafından The Guardian’a yapılan açıklamada şöyle denildi: “Las Vegas’ta yaşanan son trajediden sonra, ateşli silahların nasıl daha hızlı hale getirileceğini gösteren videoları daha yakından inceledik ve mevcut politikamızı bu tür videoları yasaklayacak şekilde genişlettik.”

Siz bu tür videoların yasaklanması gerektiğini mi düşüyorsunuz?

Related posts

Facebook Tercümeleri Kullanıcıların Değerlendirmesini İstiyor

Zehra Öney

Nintendo 64 Geri Dönüyor

Zehra Öney

Twitter Video ve GIF’leri Otomatik Oynatmaya Başladı

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi