Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Yeni Özelliği Slideshow’u Duyurdu

Facebook Yeni Özelliği Slideshow’u Duyurdu

Facebook, fotoğraf ve videolarınızı daha ilgi çekici hale getirecek olan “Slideshow” özelliğini kullanıma sundu.

Facebook’un en ilgi çekici yanı, hiç şüphesiz fotoğraf ve video paylaşımlarına olanak vermesi. Pek çoğumuz, yaşadığımız özel ve önemli anları hatta bazen de hiç önemi olmayan sıradan anları bile paylaşmayı çok seviyoruz. Fotoğraf ve videolarımızı daha ilgi çekici kılmaya çalışmak da bu sürecin doğal bir parçası haline geldi. Facebook da bu noktada devreye girerek, hayatımıza yeni bir renk katacak olan “Slideshow” özelliğini duyurdu.

Facebook Slideshow ile Facebook uygulamanız, telefonunuzun fotoğraf ve video galerisiyle senkronize olarak son 24 saat içinde çekmiş olduğunuz 5 ya da daha fazla sayıdaki fotoğraf ve videoyu algılıyor. Sonrasında bu görselleri bir slayt gösterisine dönüştürerek Facebook Haber Kaynağınızın üst kısmında bir önizlemesini oluşturuyor. Bu slideshow’u direkt olarak paylaşabileceğiniz gibi, isterseniz kişiselleştirebilir, fotoğraf ve video ekleyebilir, görsellerin sırasını değiştirebilir ya da arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz kendi slideshow’unuzu oluşturmanız da mümkün.

Facebook’un Slideshow özelliğinden şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları yararlanabiliyor. Slideshow’un diğer işletim sistemlerini kullanan cihazlarda ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda.

Related posts

Yahoo Foursquare’i Almak İçin Görüşmeler Yapıyor

Zehra Öney

Facebook F8 Konferansı’nda Pek Çok Yenilik Duyurdu

Zehra Öney

Meerkat Facebook ile Yakınlaşmaya Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi