Zehra Öney
Event

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Sona Erdi

63. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, dün gece gerçekleşen ödül töreninin ardından sona erdi. Türkiye için ödüller açısından pek de parlak geçmeyen Cannes Lions 2016’da, PR kategorisinde kazandığımız Silver Lion’ın ardından, Cannes Young Lions’ın ‘Young Marketers’ kategorisinde Gümüş Madalya kazanan Vodafone Türkiye ekibi yüzümüzü güldürdü.

Cuma gecesi, Lions Entertainment çatısı altında düzenlenen ödül töreniyle Entertainment Lions ve Entertainment Lions for Music ödülleri sahiplerini buldu.

Entertainment kategorisine yapılan 1843 başvurunun 61’i ödüle layık görüldü. Grand Prix’nin sahibi ise Vrse.works Los Angeles tarafından The New York Times’ın NYT VR uygulaması için hazırlanan “The Displaced” çalışması oldu.

636 başvuru yapılan Entertainment for Music kategorisinde ise 32 çalışma ödül kazanırken, iki çalışma da Grand Prix’nin sahibi oldu. İlk Grand Prix, Prettybird tarafından Beyoncé için hazırlanan “Formation” videosuna verilirken, ikinci Grand Prix de Jung von Matt Hamburg’un Edeka Zentrale & Co. KG için hazırladığı “Home for Christmas” çalışmasına verildi.

Dün gece gerçekleşen ödül töreninde de Film, Film Craft, Integrated ve Titanium kategorilerinin en iyi işleri ödüllerine kavuştu.

Film kategorisine 2801 başvuru yapıldı ve 70 Lions dağıtıldı. Harvey Nichols için adam&eveDDB tarafından hazırlanan “Shoplifters”, Grand Prix’yi kucaklamayı başardı.

2317 başvuru yapılan ve 71 ödül dağıtılan Film Craft kategorisinin Grand Prix kazanan işi, Droga5 New York tarafından Under Armour için hazırlanan “Under Armour Phelps” oldu.

254 başvurudan yalnızca 5’inin ödül aldığı Titanium kategorisinde büyük ödülün sahibi, Promo & Activation kategorisinde de Grand Prix kazanan, REI için hazırladığı “#OptOutside” çalışmasıyla Venables Bell & Partners San Francisco oldu.

Integrated kategorisi için yapılan 278 başvurunun 13’ü ödül kazandı. BBH New York tarafından Netflix için hazırlanan “House of Cards – FU 2016” ise Grand Prix’nin sahibi oldu.

Cannes Lions 2016’nın tüm kazananlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Genç Aslanlar Yarışması ‘Cannes Young Lions’ın ‘Young Marketers’ kategorisinde Gümüş Madalya kazanan Vodafone Türkiye ekibini de ayrıca tebrik ediyorum.

Cannes Young Lions - Young Marketers

Related posts

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Bugün

Zehra Öney

Apple 15 Mart’ta Yeni Ürünlerini Tanıtacak

Zehra Öney

ZEHRA ÖNEY: “Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin!” | IPHaber

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi