Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook’a İlk Kez Günde 1 Milyar Kişi Girdi

2004 yılında Harvard’da okurken açtığı Facebook ile dünyanın en büyük sosyal ağını yaratan Mark Zuckerberg, kendi hesabında paylaştığı gönderisinde (https://www.facebook.com/zuck/posts/10102329188394581) 24 Ağustos’ta 1 milyar kişinin Facebook’a bağlandığını duyurdu. Dünyadaki 7 kişiden 1’i…

Ekim 2012’de ilk kez aylık aktif kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını duyuran Facebook, 3 yıl içerisinde üye sayısını 1.5 milyara yükseltmekle kalmadı, dünyanın en çok kullanılan 2. Sitesi haline geldi.

Amerika ve Avrupa pazarında üye sayısında neredeyse doyuma ulaşan Facebook’un, Asya, Latin Amerika ve Afrika pazarlarındaki kullanım oranı daha düşük. Uzun süredir bu coğrafyadaki ülkelere yatırım yapan Facebook, bu yeni pazarlardan üye kazanmaya çalışıyor. Bunun için internet.org projesini başlatan ve pek çok ülkede ücretsiz internet sunan Facebook, yakında drone’lar ile internet bağlantısı olmayan yerlere internet bağlantısı götürmeyi de planlıyor.

Hindistan’da hizmete sunduğu internet.org projesi ile ülkedeki pek çok şirketten eleştiri alan Facebook, sonunda projesini esnetmiş ve kullanıcıların proje kapsamında kullanıcılara uygulama seçebilme özgürlüğü ve firmalara da platform için uygulama hazırlama izni vermişti.

Geçtiğimiz hafta kişisel sanal asistanı M’i tanıtan Facebook’un sanal gerçeklik ve yapay zeka alanındaki çalışmaları da devam ediyor.

Related posts

Facebook Alışverişe Özel Haber Kaynağı Testlerine Başladı

Zehra Öney

3 Yıllık Blippar Twitter’dan Önce Türkiye’de Ofis Kurdu | Ticari Hayat

Zehra Öney

Artırılmış Gerçeklik, Coachella’yı da “Zenginleştirdi”

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi