Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Photoshop’un Ücretsiz Versiyonu iOS’e Geliyor

Tasarımla uğraşanların en çok kullandığı yazılımların başında gelen, hatta tıpkı jilet gibi, selpak gibi markanın malzeme adı gibi benimsenmene sebep olarak, düzenlenen her fotoğrafın “Photoshop’lu” olarak anılmasını sağlayacak kadar genel bir kavrama dönüşen Photoshop, artık mobil cihazlarda ücretsiz kullanılabilecek.

Şimdiye kadar kişisel bilgisayarlar dışında çok yaygın bir kullanım alanı bulamayan Photoshop’un bu durumunun farkında olan Adobe Systems, Ekim ayında düzenleyeceği Max Konferansı’nda mobil için yenilenen Photoshop’u tanıtacağını duyurdu. İlk olarak iPhone ve iPad’lere gelecek olan uygulamanın yeni versiyonu, daha sonra Android için yayınlanıyor olacak. Proje sürecinde Rigel olarak isimlendirilen yeni Photoshop, kullanıcılara telefon ve tabletlerinden bilgisayarda yapabildikleri düzenlemeleri yapabilmelerini sağlayacak. Bununla birlikte mobil teknolojinin doğası gereği, daha kolay bir kullanıma da sahip olacak: Bu sayede sadece profesyoneller değil, ortalama kullanıcılar da fotoğraflarını çok daha profesyonel bir şekilde düzenleyebiliyor olacaklar.

Dokunmatik arayüze sahip olacak uygulamanın düzenleme seçenekleri uygulamanın alt tarafında, pop-out araç düzenlemeleri sağ tarafta ve zoom özellikleri ise ilgili görselde alan seçimiyle gerçekleştiriliyor olacak.

Bununla birlikte Photoshop’un masaüstü sürümünde eksikliği hissedilen yüz tanıma taknolojisi, mobil sürümde yer alacak, bu sayede kullanıcılar görseldeki kişilerin gözleri, dudakları ya da kaşları ile ilgili düzenlemeleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Related posts

Artırılmış Gerçekliğimiz Derinleşecek | Dünya Gazetesi

Zehra Öney

Microsoft, Cebe Sığan Surface Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Ülkelere Göre Kullanıcılar Hangi Mobil Uygulama Aktiviteleriyle Vakit Geçiriyorlar?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi