Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Google Donanım Etkinliğinde Pek Çok Yeni Cihaz Tanıttı

Google Donanım Etkinliğinde Pek Çok Yeni Cihaz Tanıttı

Google’ın merakla beklenen etkinliği dün San Francisco’da gerçekleşti. Pek çok yeni ürünün tanıtıldığı etkinliğin satır başları şu şekilde:

Yapay Zeka ve Google Assistant: CEO Sundar Pichai, Google’ın yapay zeka alanındaki çalışmalarında gelişmeler kaydettiğini paylaştı. Görsel tanıma, ses sentezi ve çevirilerde aşama kaydeden Google, tanıttığı her ürününde yapay zekaya yer verdiğini paylaştı.

Google’ın yakında tüm cihazlarında çalışacak olan yapay zeka asistanı Google Assistant, chatbotlarla, televizyonlarla ve daha pek çok cihazla birlikte çalışabilecek.

Google Pixel: Google’ın tanıtmadan önce haberleri sızan yeni telefonu Pixel, “tamamı Google tarafından tasarlanan ilk telefon” olarak biliniyor. 12.3 megapiksel kameraya sahip olan Pixel, kullanıcılara sınırsız Cloud hafızası sunacak.

Android’in son sürümü Nougat ile çalışacak olan Pixel telefonda “Pixel Launcher” da yer alacak: Ekranın sol üst köşesinde yer alan Launcher ile kullanıcılar Google Assistant ve diğer favori uygulamalarına erişebilecekler.

5 ve 5.5 inçlik Pixel ve Pixel XL telefonlar 32 ve 128 GB hafıza kapasitesine sahipler.

Daydream View: Google’ın yeni tanıttığı bir diğer cihaz ise sanal gerçeklik başlığı Daydream View oldu. Dış yüzeyi mikrofiber materyalden üretilen başlık, kullanıcılara rahat bir deneyim sunacak. Ek olarak kompakt bir VR kumandası da Google tarafından tanıtıldı. 79 dolara satışa çıkacak olan cihazı Kasım ayından itibaren satın almak mümkün olacak.

Google Home: Google’ın yeni ev asistanı Google Home, kullanıcılara yemek tarifleri, albüm/şarkı çalma, gün içindeki toplantı ve diğer etkinlikleri sabah kullanıcı ile paylaşma gibi özellikler sunarken, aynı zamanda “Uzaya çıkan ilk insan kimdi?” gibi sorulara da yanıt verebilecek.

Google Home ayrıca “mute” butonuyla mikrofonu kapatma seçeneği de sunuyor, bu sayede kullanıcılar dinlenmediklerinden emin olacaklar.

Google Wifi: Kullanıcıların ev içi Wifi çözümü olarak tanıtılan Google Wifi, kendi uygulaması ile birlikte kullanıcılara ağa bağlı olan tüm cihazları görüntüleme, cihazların bağlantısını kesme gibi özellikler sunacak.

Chromecast: Etkinlikte Chromecast’ın güncellenmiş modeli de tanıtıldı. Ultra model Chromecast, 1,8 kata kadar daha hızlı çalışıyor; 4K çözünürlüğü, Dolby Vision’u ve belki de en önemlisi Ethernet kablosunu destekliyor.

Related posts

Amerika’da Mobil Oyun Gelirleri 3 Milyar Dolara Ulaştı

Zehra Öney

Bu Filmin Başrolünde Yapay Zekaya Sahip Bir “Makine” Oynayacak

Zehra Öney

Londra’da Sürücüsüz Servis Araçları Yola Çıkıyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi