Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Marketplace 4 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Facebook Marketplace 4 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Facebook’ta her ay 450 milyon kişinin ilan gruplarını ziyaret ettiğini biliyor muydunuz? Ayrıca dünyada eBay, Craiglist, Türkiye’de Sahibinden gibi sitelerin popülerliği düşünüldüğünde Facebook da resmi olarak bu tür bir ilan platformu oluşturmaya başlamıştı.

Dün Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulan Marketplace ile kullanıcılar artık arkadaşlarıyla satmak ya da almak istedikleri ürünler ile ilgili iletişime geçebilecekler.

Facebook uygulamasının içinde ayrı bir sekme olarak yer alacak olan Marketplace ile kullanıcılar satmak istedikleri ürünlere yer verebilecekler.

Marketplace’te kullanıcılar ayrıca almak istedikleri ürünleri arayabilecek ve lokasyon, kategori (elektronik, ev eşyası, vd.) ve fiyat özelliklerine göre filtreleyebilecekler. Almak istedikleri ürünle ilgili satıcının konumunu yaklaşık olarak görebilecekler; adres paylaşımı, satıcı alıcıya söylediğinde gerçekleşecek.

Marketplace ayrıca çift yönlü bir değerlendirme özelliğini de kullanıcılara sunacak. Alıcılar satıcıları ve satıcılar da alıcıları değerlendirebilecek: Bu sayede kötü davranış ve sahtekarlığın önüne geçilmeye çalışılacak.

Related posts

Periscope Android’e Geldi

Zehra Öney

YouTube Müzik Servisini 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Facebook Mentions Uygulamasına Canlı Yayın Desteği Ekledi

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi