Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram Taslak Olarak Kaydetme Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Sundu

Instagram’da ilk olarak bu yılın başlarında test edilmeye başlayan, daha sonra sınırlı bir kullanıcı kitlesinin kullanımına Temmuz ayında sunulan ve kademeli olarak genişletilen taslak olarak kaydetme seçeneği, artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Dünya çapında 500 milyondan fazla üyesi ve günlük 300 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram’ın taslak olarak kaydetme seçeneği ile, kullanıcılar artık çeşitli değişiklikler yaptıkları fotoğraflarını daha sonra paylaşmak üzere kaydedebilecekler. Kullanıcılar isterlerse fotoğraflarını daha sonra paylaşmak üzere de taslaklarda tutabilecekler.

Kullanıcılar efektlerini, metin/emoji ifadelerini, konum ya da hashtag’lerini ekledikten sonra “geri” butonuna bastıklarında “taslak olarak kaydet” ve “değişiklikleri yoksay” seçeneklerini görecekler. “Taslak olarak kaydet” seçeneğini seçen kullanıcılar, Instagram uygulamasında yeniden “Kamera” butonuna bastıklarında bu defa kaydedilmiş taslaklarını görebilecek ve taslaklarında değişiklik yapabilecek ve paylaşabilecekler.

Taslaklarını paylaşmak istemeyen kullanıcılar ise “Yönet” butonuna basarak “Düzenle” seçeneğini seçtikten sonra fotoğraflarını isterlerse silebilecekler.

Instagram’ın bu özelliği pek çok kullanıcı için son derece faydalı olacak. Yeni taslak özelliğinden tüm iOS ve Android kullanıcıları faydalanabilecekler.

Related posts

Disney, Snapchat Özelinde Orijinal The Bachelor Bölümleri Yayınlayacak

Zehra Öney

Bilgisayar Ekranlarına Veda Etme Zamanı mı Geliyor?

Zehra Öney

Microsoft Windows Phone Store’dan Snapchat’in Üçüncü Parti Uygulamalarını Kaldırdı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi