Zehra Öney
Genel

Apple McLaren’in Yanı Sıra Lit Motors’la da Satın Alım Görüşmeleri Yapıyor

Apple’ın araba sektörüne gireceği uzun süredir konuşuluyordu. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmasının yanı sıra, kasasında nakit olarak bulunan milyar dolarları ile ekonomik açıdan çok güçlü bir konumda olan Apple, araba üretiminde ciddi bir eşiği aşmak üzere.

İlk olarak Financial Times tarafından dün duyurulan habere göre Apple, İngiliz McLaren firması ile satın alım görüşmeleri yapıyor. 1963 yılında kurulan ve lüks otomotiv sektörünün yanı sıra Formula 1’de de faaliyet gösteren McLaren, 2014 yılında yıllık 475,5 milyon pound (621 milyon dolar) gelir elde etmişti.

Bununla birlikte The New York Times, Apple’ın sadece McLaren ile değil, Lit Motors ile de görüşmeler yaptığını duyurdu. San Francisco’da kurulan Lit Motors, yeni nesil elektrikli araç üretiyor. Şimdiye dek 2,2 milyon dolar yatırım alan Lit Motors, Apple’ın otomobil planlarına elektrik ve devrilmeme konusunda destek sağlayabilir. Çünkü Lit Motors’un ürettiği araçlar, devrilme ihtimali ortaya çıktığında kendini dengelemek için jiroskop kullanıyor.

Apple’ın otomobil sektöründe nasıl bir faaliyet göstereceğini yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Google’ın Bağlı Olduğu Alphabet Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

Google Çeviri Uygulaması 27 Dilde Anlık Basılı Metin Çevirisi Sunmaya Başladı

Zehra Öney

10 Yıl Önce Apple Hissesi Alsaydınız Bugünkü Kazancınız Ne Kadar Olurdu?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi