Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Imgur Büyümeyi Hedefliyor

Imgur Büyümeyi Hedefliyor

Dünyanın en çok kullanılan görsel kaynaklarından biri olan Imgur, sohbet ve takip etme özellikleriyle büyümeyi planlıyor.

Imgur’ın aslında son derece “etkili” bir girişimcilik hikayesi olduğunu söylemek gerekiyor: Kurucusu Alan Schaaf, diğer görsel paylaşma sitelerinin kullanılabilirlikte yaşadıkları sorunlar sebebiyle bu tür bir site kurmaya karar veriyor. Çünkü diğer sitelerde yüklenen görseller bir süre sonra silinebiliyor, adresleri değişebiliyordu.

Görseller, videolar ve “caps”ler için limitsiz bir kaynak olma hedefiyle 2009 yılında kullanıma sunulan ve Reddit sayesinde hızlıca popülerlik yakalayan Imgur, aradan geçen 7 yıl içerisinde dünyanın en çok ziyaret edilen 51., ABD’nin 15., Birleşik Krallık’ın 21., Kanada’nın 16., Almanya’nın ise 60. sitesi olmayı başardı.

Türkiye’de dönem dönem yasaklanan Imgur’ın aylık ziyaretçi sayısı 2015 verilerine göre 150 milyonun üzerinde.

Kullanıcılarına hesap oluşturma olanağı sunan Imgur, aynı zamanda anonim kalmak isteyenler için de üye olmadan fotoğraf/GIF/caps yüklemeyi mümkün kılıyor. Şirketten yapılan son açıklama ise, Imgur’ın daha da büyüyeceğini gösteriyor.

Güncellenen mobil uygulama ile kullanıcılar artık anlık olarak mesajlaşabilecekler. Bu noktada, Imgur’ın site içi dinamiklerini de anlamak gerekiyor: Imgur, diğer pek çok sitede olmayan bir “topluluk bilinci”ne sahip. Kullanıcıların çok büyük bir bölümü kendini Imgur’a ait hissediyor ve kendini “Imgurian” olarak nitelendiriyor. Örneğin bu yılki Secret Santa Noel çekilişi için 20.000 kullanıcı kaydoldu ve birbirlerine hediyeler gönderecekler. Bir başka kullanıcı ise yıl boyunca uçuşlarından kazandığı miller ile 20 Imgur kullanıcısına ücretsiz uçak bileti bağışladı.

Türkiye’de de “sözlükler” bu tür bir “bir aradalık” hissi yaratıyor kullanıcılarında.

Bu sebeple Imgur’ın sunduğu sohbet özelliğinin pek çok kullanıcıyı daha da yakınlaştırması bekleniyor. Ek olarak kullanıcılar birbirlerini takip edebilecekler.

Related posts

Facebook Lise ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Uygulaması Lifestage’i Yayınladı

Zehra Öney

Cep Telefonlarının Dikkat Dağınıklığına Olan Etkisi Hakkında Çok Çarpıcı Bir Araştırma

Zehra Öney

ZEHRA ÖNEY: “Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin!” | IPHaber

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi