Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler

İngiltere’de Evler için Saniyede 10 Gigabit Hız Test Edildi

İngiltere’de Evler için Saniyede 10 Gigabit Hız Test Edildi

İngiltere’de evler için ilk kez bu denli yüksek fiber bağlantı hızı test edildi.

Yüksek internet hızı alanında önemli çalışmalar pek çok ülke tarafından yürütülüyor. Örneğin Finlandiya’da yüksek hızlı internet, anayasal hak olarak tanınıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında da İngiltere’de alınan önemli bir kararı sizlerle paylaşmıştım. Karara göre 2020 yılından itibaren en az 10Mbps (saniyede 10 Megabit) internet hızı sunmak, servis sağlayıcılar için yasal zorunluluk olacak.

Bununla birlikte İngiltere’de yüksek hızlı internet alanında önemli bir gelişme daha yaşandı. BBC’de yayınlanan habere göre, Doğu Londra’daki bir evde ilk kez saniyede 10 Gigabit’e kadar (10Gbps) hız test edildi.

Hyperoptic tarafından gerçekleştirilen test, özel, ayrı bir hat çekilerek değil, halihazırda var olan bir internet servis sağlayıcısı ağında gerçekleştirildi.

Yüksek internet hızına olan ihtiyaçlar artıyor: Hyperoptic’in Kurucu Ortağı Dana Tobak, konuyla ilgili “4K medya servisleri, oyun ve bağlı cihazların (nesnelerin interneti) yaygınlaşması ile yüksek hızlı internet pek çok kullanıcının isteği haline geldi.” sözleriyle görüşlerini paylaşıyor.

Hyperoptic, 10Gbps’e kadar hız sunduğu servisini kullanıcılarından gelecek talebe göre kullanıma sunacak.

Siz bu denli yüksek bir hızı kullanmak ister misiniz?

Related posts

Facebook Uygulama İçi Tarayıcısını Yeniliyor

Zehra Öney

Jurassic World Alive: Yeni Bir Artırılmış Gerçeklik Oyunu

Zehra Öney

Görsel Arama Motoru Geliyor | Olay

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi