Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

İngiltere’deki Reklam Harcamaları Ne Durumda?

İngiltere’deki Reklam Harcamaları Ne Durumda?

2019 yılında dijital reklam harcamaları, toplam reklam harcamalarının %68’ini oluşturacak.

İngiltere, teknolojik yenilikler açısından son derece önemli bir ülke. Çünkü teknolojik gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan pek çok yeni ürün/servisin test edildiği ya da kullanıma sunulduğu ilk ülkeler arasında yer alıyor. Örneğin Apple Pay ve Android Pay Amerika’dan sonra İngiltere’de kullanıma sunulmuştu.

Teknolojiye çok hızlı adapte olan bir kullanıcı tabanına sahip olan İngiltere’deki reklam harcamalarında da dijital öne çıkıyor. eMarketer tarafından yapılan araştırmaya göre, 2017 yılında İngiltere’deki reklam harcamalarının %63,9’u dijital mecralara yapılacak. Bu dijital harcamaların %39,1’ini mobil oluştururken %24,7’sini desktop reklam harcamalarının oluşturması bekleniyor. Kullanıcılar ise zamanlarının neredeyse yarısını (%49,6) dijitalde geçiriyor.

2017 yılında İngiltere’deki reklam harcamalarının %22,4’ünü TV, %2’sini radyo ve %11,6’sını basılı reklam harcamalarının oluşturması bekleniyor.

2019 yılında ise dijital reklam harcamalarının toplam içindeki payının %68’e yükselmesi, bunun %51,1’ini mobil, %16,9’unu ise desktop reklam harcamalarının oluşturması bekleniyor.

TV reklam harcamalarının oranının %20,7, radyo harcamalarının %1,8 ve basılı reklam harcamalarının ise %9,5’e düşeceği öngörülüyor.

Related posts

Periscope Android’e Geldi

Zehra Öney

Blippar, Türkiye’de Merkez Ofis Açtı | Itpro

Zehra Öney

DVD Kiralama Henüz Ölmedi: En Azından Netflix İçin

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi