Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram Kullanıcılarına Kişiselleştirilmiş Video ve Tema Kanalları Sunacak

 

Instagram’ın “Keşfet” sekmesi genişlemeye devam ediyor. 2012 yılında popüler olanlar sekmesi ile kullanıcılarına takip etmedikleri ancak beğenebilecekleri içerikleri sunmaya başlayan Instagram, 2014 yılında bu özelliği kişiselleştirmeye başlamıştı. 2015 yılında trendleri ve mekan arama özelliklerini kullanıma sunan Instagram’ın “Keşfet” sekmesine bugün bir yeni özellik daha ekleniyor.

İlk olarak Amerika’da kullanıma sunulacak ve bugün hem iOS hem de Android kullanıcılarına eşzamanlı olarak sunulacak olan kişiselleştirilmiş video ve tema kanalları ile kullanıcılar yeni içeriklerle karşılacaklar.

Algoritmik olarak sıralanacak olan içerikler ile videolar otomatik olarak oynamaya başlayacak ve tekrar etmeden bir sonraki videoya geçecek. Instagram, artan video tüketimi konusunda elini güçlendirecek bu hamle kullanıcılar kadar markalar için de yeni bir reklam kanalı yaratmış olacak.

Ek olarak örneğin Coachella gibi büyük etkinlikler için oluşturulacak tema kanalları ile kullanıcılar bu büyük etkinlikleri de takip edebilecekler.

Yeni özelliğin yakın zamanda diğer ülkelerde de aktif hale gelmesi bekleniyor.

 

Related posts

Samsung, Şimdiye Kadarki En Büyük Satın Almasını Yaptı

Zehra Öney

Samsung Galaxy A7 ile Rekabeti Bir Adım Öteye Taşıyor

Zehra Öney

Sanal Gerçeklik Dünyasında Fitness Yapmak İster misiniz?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi