Zehra Öney
Sosyal Medya

Microsoft LinkedIn’i 26,2 Milyar Dolara Satın Aldı

2002 yılında kurulan ve iş dünyasına özel olmasıyla sosyal ağlarda kendine has bir yer edinen LinkedIn, Microsoft tarafından 26,2 milyar dolara satın alındı.

Teknoloji dünyasındaki en büyük satın alımlardan biri olan bu anlaşma ile LinkedIn, Microsoft’un verimlilik ve iş süreçleri bölümünün bir parçası haline gelecek.

2016 yılının birinci çeyreğinde 861 milyon dolar gelir elde eden LinkedIn’in dünya çapında 433 milyon üyesi bulunuyor. 105 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan LinkedIn’in, ücretli üye sayısı 2 milyondan fazla. 9 milyondan fazla şirket sayfasının, 50 binden fazla kurumsal üniversite sayfasının yer aldığı LinkedIn, Microsoft’un kurumsal ve bireysel iş çözümlerinin entegrasyon ve pazarlama gibi alanında elini güçlendirecek.

Dünya çapında 1,2 milyar Office kullanıcısına hizmet veren Microsoft, 2011 yılında Skype’ı aldıktan sonra özellikle Skype for Business alanında pek çok yeniliği kullanıma sunmuştu. Hisse başına 196 dolarlık değerlemeyle LinkedIn satın alımı sonrasında Microsoft, bu alanda ne gibi yenilikler yapacak hep birlikte göreceğiz.

Siz bu satın alım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Related posts

YouTube Yeni Oyun Merkezli Uygulamasını Yayınlayacak

Zehra Öney

Foursquare Uygulamasından Uber Taksi Çağırılabilecek

Zehra Öney

Instagram, Gönderiler İçin, Seçilen Lokasyonda Gösterme Seçeneğini Test Ediyor

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi