Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook 360 Derece Fotoğrafları Desteklemeye Başladı

Video kaydı sektöründeki gelişmeler her geçen gün daha da hızlanıyor. Bu alanda son yıllarda özellikle 360 derece videolar öne çıkmaya başlamıştı. 360 derece videolara ek olarak, sanal gerçeklik alanındaki teknolojik gelişmeler, sanal gerçeklik başlıklarının piyasaya çıkması ile özellikle 360 derece video alanında büyük şirketlerin rekabeti artmaya devam ediyor.

Benzer şekilde yayıncılar da 360 derece video desteği sunmaya başlamışlardı. Bu alanda özellikle YouTube ve Facebook arasındaki rekabet son derece önemli bir boyutta ilerliyor, çünkü iki şirket de video alanındaki gücünü kaybetmek istemiyor. YouTube’un Mart 2015’te, Facebook’un ise Eylül 2015’te desteklemeye başladığı 360 derece video alanındaki gelişmelerin heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte Facebook, 360 derece görüntü alanındaki son yeniliğini duyurdu. Artık Facebook kullanıcıları 360 derece kameraları ile çektikleri fotoğrafları Facebook’ta yayınlayabilecekler. Facebook’un yeniliği bununla da sınırlı değil. Şirketten yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların çektiği panaromik fotoğraflar da 360 dereceye dönüştürülecek.

360 derece fotoğraflar sanal gerçeklik uyumlu cihazlarda da görüntülenebilecek.

Related posts

Giyilebilir Cihaz Pazarı Ne Durumda?

Zehra Öney

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Akıllı Telefon Penetrasyonu 191 Milyona Ulaştı

Zehra Öney

Twitter’ın Hisseleri Bir Günde Yüzde 20 Düştü

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi