Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay Avustralya’da Kullanıma Sunuldu, Sıra Singapur’da

Samsung’un mobil ödeme sistemi Samsung Pay hizmet verdiği ülke sayısını genişletiyor. İlk olarak Güney Kore’de kullanıma sunulan ve sonra Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de faaliyet göstermeye başlayan Samsung Pay, Haziran ayının başında Avrupa’da ilk olarak İspanya’da hizmet vermeye başlamıştı: (https://www.zehraoney.com/2016/06/04/samsung-pay-ispanyada-kullanima-sunuldu/)

İspanya’yı, yüksek kredi kartı penetrasyonu ve akıllı telefon kullanım oranları sebebiyle seçtiklerini açıklayan Samsung, benzer bir araştırma sayesinde Avustralya’da da kullanıma sunuldu. RF Intelligence Group tarafından Mayıs 2015’te yapılan araştırmaya göre Avustralyalı kullanıcıların %53’ü ödemelerini temassız olarak yapıyorlar. Bunda kredi kartlarının sahip olduğu temassız özelliğinin de payı bulunuyor.

Samsung Pay’i Avustralya’da ilk olarak American Express ve Citibank sahiplerini kullanabilecek.

Samsung’dan yapılan açıklamaya göre, Samsung Pay, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lansmanından 6 ay sonra 5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştı ve sadece Güney Kore’deki işlemlerin tutarı 1 milyar doları geçmiş durumda.

Avustralya’da S6 ve S7 telefon sahiplerinin kullanabildiği Samsung Pay, büyüme çalışmalarına devam ediyor. Samsung’un yeni hedefi Singapur ve 16 Haziran’da Singapur’da hizmet vermeye başlayacak. Citibank, DBS, POSB, OCBC ve Standard Chartered müşteri tarafından kullanılabilecek olan Samsung Pay, Singapur’da Visa, MasterCard ve American Express’i destekliyor olacak.

Apple Pay’in ve Android Pay’in halihazırda Singapur’da faaliyette olduğunu düşündüğümüzde Samsung için işler zor olacak mı, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

BlackBerry Priv Ön Siparişe Açıldı

Zehra Öney

Mobil Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2019’a Kadar 420 Milyon İndirilmeye Ulaşacak

Zehra Öney

Facebook 360 Derece Videoları Desteklemeye Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi