Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Reklamcılıkta Kullanılan Emojiye Göre Hedefleme Dönemi Başladı

Emojiler günümüz iletişim dünyasının ayrılmaz bir parçası. Artık sadece gülümsemek ya da üzüldüğümüzü belirtmek için değil, pek çok şey için yüzlerce emojiyle kendimizi ifade edebiliyoruz. Öyle ki, gençlere ulaşmak için İncil’in emojilerle yazıldığı bir versiyonu bile yapılmıştı (https://www.theguardian.com/technology/2016/may/30/emoji-bible-arrived-god-king-james)

Emojileri reklamcılıkta kullanmak yeni bir durum değil. Peki ya markaların, kullanıcın yazdığı emojiye göre hedefleme yapması? İşte bu yeni bir şey ve Twitter artık markalara emoji hedefleme seçeneği sunuyor.

Emojilerin özellikle o an içinde bulunduğumuz durumu ifade ettiği düşünülürse, markalar için etkileyici bir duygusal pazarlama fırsatı yaratacağı da aşikar. Örneğin üzgün emojiler paylaşan kullanıcıları çikolata markaları, doğayla ilgili emojiler paylaşan kullanıcıları hava yolu şirketleri, oteller hedefleyebilir. Yemek ve kıyafet/makyaj ile ilgili emojiler paylaşan kullanıcıları hedeflemek de markalara yeni avantajlar yaratacaktır, hiç şüphesiz.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, 2014 yılından bu yana 110 milyardan fazla emoji tweet’lenmiş durumda.

Related posts

Çin’in Devlet Ajansı, Yapay Zekaya Sahip Sanal Haber Sunucusunu Tanıttı

Zehra Öney

Öney: Mobilin Gücü Hayat Tarzımızı Dönüştürüyor | Haber İzlenim

Zehra Öney

Nintendo Switch Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi