Zehra Öney
Kripto Para Siber Güvenlik

Kripto Paralar için En Güvenli Portaller Hangileri?

Kripto Paralar için En Güvenli Portaller Hangileri?

Sigorta şirketlerine göre en güvenli portal Kraken.

Kripto paraların güvenliği oldukça önemli bir konu. Pek çok kripto para sahibi, yatırımlarını korumak için çeşitli önlemler alıyor: Çünkü hack saldırıları, takas portallerindeki yazılım sorunları, sahtecilik, hatta portal çalışanlarının illegal davranışları sebebiyle kullanıcılar zarara uğrayabiliyorlar.

Bu açıdan kripto paraları sigortalama seçeneği de kullanıcılara sunuluyor. Siber güvenlik şirketleri, kullanıcıların kripto paralarını güvende tutmak için çeşitli sigorta seçeneklerine sahip. Örneğin Kraken portali için 1,25 sigorta oranı uygulanıyor: Eğer bir kullanıcının 1 Bitcoin’i varsa 0,0125 Bitcoin tutarı, 90 gün boyunca kullanıcının kripto parasını güvende tutmak için sigorta şirketi tarafından alınıyor.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Group-IB, kripto para portallerini sigorta oranlarına göre sıraladı. En az sigorta oranı uygulanan portalin en güvenli olduğu liste şu şekilde sıralanıyor:

Kraken: 1,25

Bittrex: 1,50

Coinbase Pro: 1,50

Binance, Bitfinex, Bithumb, Bitmex, Localbitcoins, MyEtherWallet ve Poloniex: 1,9

Habere göre OKEx, Huobi Pro ve CoinCheck en az güvenli portaller arasında yer alıyor.

CryptoIns şirketinin sigorta seçeneği sunmadığı portaller de var: Yobit, Zaif, Bitstamp, TopBTC ve Bit-Z kullanıcıları için sigorta sunulmaması, bu portallerin güvensiz olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Siz kripto para kullanıyor musunuz?

Related posts

E-Posta Sahteciliğini Nasıl Anlarsınız?

Zehra Öney

Ünlü Restoran Zinciri Chipotle Hack’lendi, Kullanıcıların Kredi Kartı Bilgileri Çalındı

Zehra Öney

Telefon Dolandırıcılığı 2019’da Aramaların Yarısını Oluşturacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi