Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Kullanıcılar En Çok Hangi Video Reklam Türünü Rahatsız Edici Buluyorlar?

Kullanıcılar En Çok Hangi Video Reklam Türünü Rahatsız Edici Buluyor?

Videonun ortasında çıkan reklamlar kullanıcıları pek memnun etmiyor.

Artan video tüketimine bağlı olarak video reklamlar da giderek reklam formatları arasında öne çıkıyor. Pek çok sitede video reklamlar görmeye başlayalı çok oldu. Üstelik artık video reklamlar da çeşit çeşit. Ayrıca artık sadece video portallerinde değil, hemen hemen tüm sitelerde video reklamlar ile karşılaşabiliyoruz. Peki kullanıcılar video reklamlara nasıl bakıyorlar?

Bu soruya yanıt vermeden önce video reklam modellerine kısaca göz atalım:

Pre-roll video reklam, kullanıcının izlemek istediği ana videodan önce çıkan video reklamlardır. Bu reklamlarla en çok YouTube gibi video portallerinde karşılaşıyoruz.

Mid-roll video reklam ise kullanıcın izlediği videonun belirli bir süresinde başlayan reklamlardır. Günümüzde Facebook’ta da mid-roll reklamlar ile karşılaşıyoruz.

Outstream video reklam ise, aslında bir video içerikle ilgisi bulunmayan bir sayfada/sitede karşılaştığımız reklamlar olarak isimlendiriliyor. Örneğin bir içerik sitesinde makale okurken iki paragraf arasında karşınıza çıkan video reklamlar…

IPG Mediabrands’in YuMe ile birlikte gerçekleştirdiği ve 6684 katılımcı ile yapılan araştırmaya göre, kullanıcılar bilgisayar kullanırken en çok şu reklamları içeriği engelleyici buluyorlar:

Mid-roll – %53

Outstream – %46

Pre-roll – %17

Mobil cihazlardaki oranlar ise şu şekilde sıralanıyor:

Mid-roll – %72

Outstream – %60

Pre-roll – %17

Mid-roll ve outstream video reklamları mobil cihazlarda rahatsız edici bulma oranı artıyor. Siz en çok hangi video reklamı rahatsız edici buluyorsunuz?

Related posts

Samsung Galaxy S6 Lansmanına Katılmaları İçin Çin’de İnsanlara Para Ödedi mi?

Zehra Öney

MMA Türkiye Olarak Mobil Pazarlama ve Mobil Reklam Sektörlerini Değerlendirdik

Zehra Öney

ZEHRA ÖNEY: “Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin!” | Texno Trend

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi