Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Blippar Türkiye’de

Çok heyecanlı ve gururluyuz: Dünyanın lider artırılmış gerçeklik platformu Blippar’ın 10. merkez ofisi bugün İstanbul’da açıldı.

Blippar Türkiyede

2013 yılından bu yana Mikela Eskenazi ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Türkiye’de yenilikçi bir pazarlama kanalı oluşturarak sektörün en değerli markaları ile çalıştık. Yakaladığımız büyüme rakamları, kullanıcıların blipp’leme alışkanlığı kazanması ve geri dönüşleri son derece tatmin edici olduğu için Blippar, İstanbul ofisini açmaya karar verdi.

Günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan akıllı telefonlar ile, içinde yaşadığımız fiziksel dünya arasında bir köprü görevi gören ve ürünün kendisini bir pazarlama kanalına dönüştüren Blippar ile yapabileceklerimizin sınırı yok: Dinamik içerik, mağaza bulma, özel teklifler, oylama, oyunlar, selfie, videolar, sosyal paylaşım, tarifler, sanal denemeler ile Blippar’ın üç boyutlu dünyasına adım atan kullanıcılar, 75 saniye gibi diğer mecralara oranla çok daha uzun bir süre bu eşsiz deneyimi yaşıyor.

image

İstanbul Raffles Hotel’de gerçekleştirdiğimiz lansmanımızda Blippar’ın sahip olduğu potansiyelin önemine dikkat çektim. Dünya çapında 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Blippar’ın diğer reklam modellerine göre daha etkin ve efektif olması, daha büyük geri dönüşlere sahip olmasının markaların tam da bu rekabetçi pazarlama dünyasında ihtiyaç duydukları en önemli kanal olduğunu belirttim.

Blippar2

Lansman için İstanbul’a gelen Blippar CEO’su ve Kurucu Ortağı Ambarish Mitra “Öngörülerimize göre 5 yıl içinde bilgiye ulaşmanın iki yolu olacak. Bir tanesi arama motorunda sözcük bazlı arama yapmak. Sözcük bazlı arama yapıldığında algılarımızla kısıtlı kalıyoruz. Yani iki kişi arama motorunda bir objeyi ararken kullandığı kelimeler nedeniyle çoğu zaman aynı sonuca ulaşamıyor. İkinci yol ise mobil cihazlar ile yapılan görsel bazlı arama. Cihazınızın kamerasını hakkında bilgi edinmek istediğiniz objeye veya görsele tuttuğunuzda direkt olarak bilgiye ulaşabileceksiniz. Bizim de ulaşmak istediğimiz nokta bu. Akıllı telefonların Türkiye’ye girişindeki hızlı artışa ve markaların AR (Augmented Reality), uygulamalarına olan sıcak yaklaşımına bakıldığında, Türkiye Blippar açısından odak bir pazar. İstanbul ofisimizi açtığımızdan dolayı sevinçli ve ülkenin çok sayıda sektörü ve markasını kapsamlı mobil içeriklerle zenginleştireceğimiz için çok heyecanlıyız. Hedefimiz Türkiye pazarında bir yıl içinde en az 100 lider markaya, 20 medya kuruluşuna ve 2 milyon baz kullanıcıya ulaşmak” vurgusunu yaptı.

blippar4

Blippar Türkiye olarak PepsiCo, Ülker, P&G, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Akbank, Turkcell, Enerji Bakanlığı, BSH, Fenerbahçe, DeFacto, Modagram, Nissan ve Eczacıbaşı ile heyecan verici projelere imza attık. Blippar Türkiye, çok yakında Türkiye’nin en büyük, en yaygın kullanılan imge tanıma platformu haline gelecek ve çevrimiçi-çevrim dışı dünyalar arasında köprü olacak.

blippar3

Related posts

Blippar Yeni Yılınızı Kutluyor

Zehra Öney

Artırılmış Gerçekliğimiz Derinleşecek | Dünya Gazetesi

Zehra Öney

LG ve Sprint, Amerika’nın İlk 5G Telefonu Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi