Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Kullanıcıların Yüzde 91’i Facebook’a Mobilden Giriş Yapıyor

Geçtiğimiz hafta birinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Facebook’un gelirleri ve kullanıcı sayısındaki artış devam ediyor. İlk ve en dikkat çekici istatistik ise Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısındaki artış oldu: Her ay 1 milyar 654 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Facebook’un gelirleri de arttı: Birinci çeyrekte 5.38 milyar dolar gelir elde eden şirketin hisse başına kazancı 0.77 dolar oldu.
Günlük aktif kullanıcı sayısını da artırmayı başaran Facebook’un günlük giriş yapan kullanıcı sayısı da 1 milyar 90 milyona ulaştı: Bu da şu anlama geliyor, Facebook kullanıcılarının %66’sı her gün siteye giriş yapıyor.
Elbette ki akıllı cihazlar Facebook için birincil gelir kaynağı oldu. Facebook’un reklam gelirlerinin %82’si mobil cihazlardan geldi, ki, bu oran şimdiye dek şirket içindeki bir rekor. Bir önceki çeyrekte reklam gelirlerinde mobilin payı %80’di.
Facebook’a mobil cihazlarıyla bağlanan kullanıcı sayısı da artmaya devam ediyor. Facebook’un aylık aktif mobil kullanıcısı 1.5 milyarı geçti. Bu da kullanıcıların %91’inin Facebook’a mobilden bağlandığı anlamına geliyor.

Related posts

Apple Yeni MacBook Air, iPad Pro ve Mac Mini’yi Tanıttı

Zehra Öney

Amazon’un Mobil Alışveriş Oranı %70’e Ulaştı

Zehra Öney

Nissan, Japonya’da Robo-Taksileri Kullanıma Sunacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi