Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar Mobil ve Dijital Teknolojiler TV - Video

Fiziksel Dünya ile Dijital Dünyayı Birleştiren Teknoloji Türkiye’de! | Milliyet

Fiziksel Dünya ile Dijital Dünyayı Birleştiren Teknoloji Türkiye’de! | Milliyet

Bir görüntü tanıma platformu olan Blippar, Zehra Öney’in öncülüğünde Türkiye ofisini açtı. Herhangi bir görüntüyü tanıyarak onunla ilgili dijitaldeki içerikleri kullanıcıya sunuyor. Bu özelliği ile sokakta her gün karşımıza çıkan imgelerin de önemi artıyor. Çünkü bu imgeler Blippar ile dijital dünyaya yolculuğun kapısını aralıyor.

Blippar’ın dijital dünya ile fiziksel dünya arasında köprü kurduğunu ifade eden Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney, şunları söyledi: “Blippar, aslında bir görüntü tanıma platformu ve görüntüyü tanıdıktan ve algıladıktan sonra düz duran, konuşmayan bir platform anında interaktif hale getirebiliyor. Ve sizin o ürün, görsel ya da herhangi bir obje üzerinden internete koyduğunuz dijitale koyduğunuz o bütün içerikleri cep telefonunuza sadece Blip’lediğiniz noktada size getirebiliyor yani gerçek zamanlı. Anında siz dijital bir dünyaya geçiş yapıyorsunuz.”

Blippar’ın sadece pazarlama iletişim faaliyetlerinde değil, günlük hayatımızın bir parçası olarak şehir içerisinde gezinirken, ulaşımda, hastanede, okulda kısaca her yerde bilgiye anında ulaşmak için de kullanabiliriz diyen Öney, “Hastanede sıra beklerken önünüzde duran katalogları Blip’leyerek konuyla ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz makalelerden, videolardan, uzman görüşlerinden yararlanabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: milliyet.com.tr

Related posts

Blackberry Doktorlara Kanser Hastalarının Bilgilerine Anlık Olarak Erişim İzni Sağlamaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Akıllı Ayna ile Kabine Girmeden İstediğiniz Kıyafetleri Denemek Mümkün

Zehra Öney

Mobil Uygulama Gelirlerinin Bu Yıl 44,8 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi