Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Levi’s ve Google Aramalara Cevap Verebileceğiniz Ceketi Kullanıma Sunacak

Giyilebilir teknoloji alanında pek çok önemli gelişmeler yaşadık. Akıllı saatler, bileklikler, gözlükler derken sıra kıyafetlere geldi. Bu kapsamda Google ve Levi’s geçen yıl akıllı kumaş ile ilgili iş birliği yaptıklarını duyurmuştu. Geçen yıl konuyla ilgili yazıma https://www.zehraoney.com/2015/05/31/levis-ve-google-akilli-kumas-icin-is-birligi-yapiyor/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Project Jacquard konusunda Google Gelişmiş Teknoloji ve Projeler’den (ATAP) Ivan Poupyrev yeni bir güncelleme paylaştı. Proje kapsamında geliştirilen akıllı ceket ile, kullanıcılar müziklerini kontrol edebilecek, aramalara cevap verebilecek, navigasyona erişebilecek ve daha pek çok işlemi ceketlerinin kol bölümüne dokunarak yapabilecekler.
Jacquard, ilk olarak Levi’s’ın Commuter ceketinde kullanılacak. Ana hedef kitle ise özellikle şehir içinde bisiklet kullananlar.
Jacquard’ın platformunda telefondaki mesaj va arama özelliklerine, Google’ın Harita ve Play servislerine ek olarak, Spotify ve Strava gibi üçüncü parti uygulamalar da yer alacak.
Google, ayrıca yakın zamanda başka markalarla da çalışacağını duyurdu.

Related posts

Uber, Yeni Hizmeti Uber Health’i Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Apple News Tüm Yayıncılara Açıldı

Zehra Öney

Mobil Uygulamalar Milyoner Yapıyor

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi