Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

LG, Dünyanın Telefon Gerektirmeyen İlk Android Akıllı Saatini Tanıttı

Akıllı saatler, giyilebilir teknoloji dünyasının son dönemde en çok dikkat çeken ve popüler cihazlarından biri. Bununla birlikte küçük ekran ve cihazın boyutunun küçük olmak zorunda olması, batarya sorunu sebebiyle kısa süreli kullanım sunmaları sebebiyle, ne yazık ki şimdiye dek kullanıcıları tam anlamıyla tatmin edebilecek cihazlarla karşılaşmadık. Apple Watch’ın büyük umutlarla piyasaya çıkmasına rağmen, satış rakamlarının hala resmi olarak açıklanmaması, cihazın beklenenin altında satış grafiğine sahip olduğunun bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

LG’nin ilk olarak geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü Urbane modelinin 2. Edisyonu, akıllı saat konusunda pek çok kullanıcının beklentilerini karşılayacak gibi görünüyor. Telefona ihtiyaç duymadan, 3G ve 4G ağlara bağlanabilen Urbane 2, bu özelliğiyle rakiplerinin bir adım önde olarak yarışa başlayacak. Dünyanın telefon gerektirmeyen ilk Android akıllı saati olma ünvanını alan Urbane 2’nin ekran çözünürlüğü de sadece Apple Watch’tan değil, piyasadaki diğer tüm akıllı saatlerden daha iyi: Apple Watch’ın 326 ppi’ına karşılık, Urbane 2 480×480 piksellik ekranında inç başına 348 piksel düşüyor.

1.2 GHz Snapdragon 400 işlemciye, 768MB RAM’e ve 4GB dahili hafızaya sahip olan cihazın 570mAh bataryası da bir günden daha uzun süre kullanım sunuyor.

Fiyatı henüz açıklanmayan cihaz ilk olarak Güney Kore ve ABD’de piyasaya çıkacak, daha sonra ise Avrupa, Asya ve Orta Doğu pazarlarında yer alacak.

LG Urbane 2 ile ilgili detaylı bilgilere resmi ürün videosundan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=FdRymDRtPJA

Related posts

Giyilebilir Teknoloji Pazarı Üçüncü Çeyrekte %40 Büyüdü

Zehra Öney

Sony’nin SmartEyeglass’ı Ön Siparişe Çıktı

Zehra Öney

Samsung, Şimdiye Kadarki En Büyük Satın Almasını Yaptı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi