Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

LG ve Sprint, Amerika’nın İlk 5G Telefonu Üzerinde Çalışıyor

LG ve Sprint, Amerika’nın İlk 5G Telefonu Üzerinde Çalışıyor

İnternet deneyimini daha da hızlandıracak olan 5G teknolojisine sahip telefon çalışmaları sürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 5G konusundaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Daha önce sizlere ABD’nin önemli mobil operatörlerinden AT&T’nin 5G çalışmaları hakkındaki bilgileri paylaşmıştım.

5G konusunda önemli bir gelişme de Sprint cephesinden geldi. 1899 yılında Brown Telephone Company adıyla kurulan ve Ekim 2017 itibarıyla verilere göre ABD’nin en büyük dördüncü mobil ağ operatörü olan Sprint, LG ile birlikte Amerika’nın ilk 5G telefonu üzerinde çalışıyor.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, 2019’un ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenen telefon bu alanda ABD’de türünün ilk örneği olacak.

Sprint’in açıklamasına göre 5G ile mobil hızlar günümüzdeki LTE teknolojisine göre 10 kata kadar daha hızlı olacak. Mobil hızlarla ilgili Qualcomm’un Şubat’ta yaptığı testte ise 5G mobil indirme hızlarının 100 Mbps’ye (saniyede 100 Megabit) kadar yükseldiği gözlemlenmişti.

Günümüzdeki LTE mobil hızları ise ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Statista’nın verilerine göre LTE hızında Singapur, saniyede 44,31 Mbps ortalama ile dünya sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Görsel: newsroom.sprint.com

Related posts

Türkiye’nin Başarılı Mobil Reklam Platformu Mobilike’ı Opera Mediaworks Satın Aldı

Zehra Öney

Google Mobil Aramaya Yeni Öneriler Eklemeye Başladı

Zehra Öney

Cep Telefonlarının Dikkat Dağınıklığına Olan Etkisi Hakkında Çok Çarpıcı Bir Araştırma

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi