Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Pay Bugün Kanada’da Kullanıma Sunuluyor

Apple’ın Eylül 2014’te ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunduğu mobil ödeme sistemi Apple Pay, önemli markaların ve bankaların iş birliği ile büyük bir ivme ile piyasaya giriş yapmıştı.

Bu yıl Haziran ayında Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulan Apple Pay ile kullanıcıların metro biletlerinden restoran ödemelerine kadar pek çok işlemi temassız olarak telefonları ile yapabilmelerini sağlamıştı.

iPhone in Canada’nın haberine göre, Apple Pay Kanada’da şimdilik sadece American Express kredi kartı sahibi olan iPhone sahiplerine hizmet sunacak. Diğer banka kartlarının zamanla kullanıma sunulması bekleniyor: Bunun en önemli sebebi ise, The Globe and Mail’e göre, Kanada bankalarının Apple Pay’i desteklemek için Apple ile iş birliği yapmak istememeleri: Apple’ın işlem başına aldığı ücretler sebebiyle bankalar bu konuda pek sıcak bir yaklaşıma sahip değiller.

Bu sebeple Apple, Kanada pazarına giriş yaptığında diğer bankaları ikna etmek için büyük çaba gösterecek.

Bunun yanı sıra, Apple yine American Express iş birliği ile yıl sonuna kadar Avustralya’da, 2016’da ise İspanya, Hong Kong ve Singapur’da faaliyet göstermeye başlayacak.

Related posts

Sony PlayStation Messages Uygulamasını iOS ve Android Platformları için Yayınladı

Zehra Öney

Twitter Kaydırmalı Yeni Reklamlarını Test Ediyor

Zehra Öney

WhatsApp’ta Dosya Paylaşma Dönemi PDF ile Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi