Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Sağlık Uygulamaları Pazarı 489 Milyon Dolara Ulaştı

Mobil teknoloji sadece kullanıcıların günlük yaşamlarını ve iletişim kurma alışkanlıklarını değil, pek çok şeyi değiştirdi: Pek çok marka ya da site artık ilk olarak mobil merkezli kampanyalarını hayata geçiriyor; kullanıcılar ise arabalarını ve evlerini mobil cihazlarla kontrol ediyor, fiziksel aktivitelerini takip ediyor, online rezervasyonlarını ve daha pek çok şeyi tek bir tuşa basarak ya da kaydırma hareketiyle yapabiliyorlar.

Mobil sağlık ise, özellikle telefon ve akıllı saat/bileklik gibi giyilebilir cihazların artan sensör kullanımına bağlı olarak gelişmesini sürdürüyor. Akıllı cihazlara takılabilen yeni cihazlarla doktorlar katarakt muayenelerini yapabiliyor ya da sağlık takip uygulamaları ile kullanıcılar test sonuçlarını saklayıp doktorları ile paylaşabiliyorlar.

Mobil sağlık alanında yaşanan gelişmeler ile ilgili son araştırma 30 yıldan fazla süredir Pazar araştırmaları yapan saygın Kalorama Information’dan geldi: Şirketin hazırladığı mhealth Markets Worldwide Raporu’na göre mobil sağlık uygulamaları 2015 yılında 489 milyon dolarlık bir Pazar yaratacak. Şirkete göre mobil sağlık pazarı 5 sene öncesinde sadece 85 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahipti. 5 yıl içerisinde 5 kattan fazla büyümesi, mobil sağlığın önemini gösteriyor.

Kalorama’nın hazırladığı rapora http://www.kaloramainformation.com/mhealth-Worldwide-9138421/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Related posts

Disney Dijital Film Servisinin Kapsamını Amazon ve Microsoft’la Genişletti

Zehra Öney

3 Yıl İçinde Online Display Reklam Gelirlerinin Yüzde 75’ini Mobil Oluşturacak

Zehra Öney

Oracle, Davalık Olduğu Google’ın Android’den 31 Milyar Dolar Gelir Elde Ettiğini İddia Etti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi