Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Three, 1 Gün Boyunca Operatör Düzeyinde Reklam Engellemeyi Planlıyor

2002 yılında kurulan ve günümüzde Birleşik Krallık, Avustralya, Avusturya, Danimarka, Hong Kong, İrlanda, İtalya, İsveç, Macau ve Endonezya’da hizmet veren Three, sektör için son derece önemli bir karar aldı.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, İngiltere özelinde 13 – 20 Haziran arasında bir gün boyunca operatör düzeyinde reklam engellemeyi planlıyor. Three, İngiltere’deki kullanıcılarından konu ile ilgili onay almakla meşgul: Şirket, engellemeye katılmak isteyen ve istemeyen kullanıcılarından geri bildirim alıyor.
Operatör düzeyindeki reklam engelleme servisi ise, ilk olarak şirket tarafından Şubat ayında duyurulmuştu. Aradan geçen süre zarfında çeşitli eleştiriler gelse de şirket kararından vazgeçmek istemiyor. Three’nin CMO’su Tom Malleschitz konuyu “bu, mobil reklamları kullanıcılarımız için daha iyi bir hale getirmek için yolculuğumuzun bir sonraki aşaması. Şu anki reklam modeli işlevsiz. Kullanıcıları rahatsız ediyor, veri limitlerini tüketiyor ve gizliliklerini tehlikeye atıyor. Bir şeylerin değişmesi gerekiyor.” sözleriyle açıkladı.
Reklam engelleme uygulamaları sektör bazında ciddi şekilde tartışılırken operatör düzeyinde böyle bir denemenin yapılacak olması son derece ilginç sonuçlar doğurabilir. Three’den yapılan açıklamaya göre, ilgili reklam engellemesi pop-up da dahil olmak üzere internet sayfalarında çıkan her türlü reklamı engelleyecek, ancak Facebook ve Twitter gibi uygulama içi reklamlar ile video öncesi reklamları da engellemeyecek.

Related posts

Pinterest’ten iOS Uygulamalarını İndirmek Artık Mümkün

Zehra Öney

Mobil Ticaret Gelirleri 3. Çeyrekte %141 Arttı

Zehra Öney

2017’de Mobil Reklam Harcamaları Desktop Reklam Harcamalarını İkiye Katlayacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi