Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

PayPal Windows Phone, BlackBerry ve Amazon Fire için Uygulama Desteğini Sonlandırıyor

1998’de Amerika’da kurulan ve aradan geçen 18 yılda dünyanın en çok kullanılan ödeme ve para transferi servislerinden biri haline gelen PayPal, 179 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Pek çok farklı platformda servis veren şirketten yapılan açıklamaya göre, 30 Haziran’dan itibaren Windows Phone, BlackBerry ve Amazon Fire için uygulama desteğini sonlandırılacak.
Windows Phone, BlackBerry ve Amazon Fire kullanıcılarının uygulama içinden işlem yapmak yerine, telefonlarının internet tarayıcısını kullanmaları gerekecek. Ek olarak BlackBerry kullanıcıları BBM uygulaması aracılığıyla işlemlerini yapmaya devam edebilirler.
Ayrıca PayPal’dan yapılan açıklamaya göre Android 4.03 ve iOS 8.1 ya da daha üst versiyonları kullanan Apple ve Android telefon sahiplerinin işlemlerini sorunsuz yapabilmeleri için PayPal uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor.
2016 yılının birinci çeyreğinde 2.54 milyar dolar gelir elde eden ve 365 milyon dolar kar açıklayan PayPal, dönüşüm geçiren dijital ödeme ekosistemine daha hızlı adapte olabilmek için böyle bir karar aldığı belirtildi.

Related posts

Giyilebilir Teknolojide İkinci Çeyrekte En Fazla Sevkiyatı Yapılan Marka Fitbit Oldu

Zehra Öney

Gökyüzünün Uber’i JetSmarter 20 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney

Smarties Türkiye Ödülleri Sahiplerini Buldu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi