Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Ödemede Bizi Neler Bekliyor?

Mobil Ödemede Bizi Neler Bekliyor?

Apple’In ApplePay ile mobil ödeme pazarına giriş yapması piyasadaki dinamikleri değiştirmeye başladı. Starbucks’ın yıllardır kendi kahve dükkânlarında uyguladığı ve ödemelerinin önemli bir bölümünü oluşturan mobil ödeme pazarında, diğer şirketler de kendi çözümlerini sunmuştu.

Ancak Apple’ın McDonald’s, Sephora, Disney, Staples, Subway, ToysRus, Macy’s gibi sektörlerinde lider olan pek çok markayı yanına alarak bütünleşik bir çözüm sunması ile pazarın potansiyel büyüklüğünün tahmin edilenden de fazla olduğunun ve çok yakın gelecekte mobil ödemenin alışverişlerde birincil konuma geleceğinin işareti.

Apple’ın mobil ödemedeki çözümleri bunlarla sınırlı değil, kullanıcılar ayrıca Groupon, Target, Uber ve Starbukcs’ın uygulamalarında da ApplePay’i kullanacabilecekler.

Mobil ödeme pazarındaki gelişmeler tüm sektör oyuncularını heyecanlandırmaya devam ederken bundan en karlı çıkacak olanlar ise son kullanıcılar olacak. Çok yakında mobil ödeme özelinde yepyeni bir pazarlama ve kampanya yöntemleriyle karşılaşacağız.

Related posts

Sony Yeni Walkman’i ZX2’yi Tanıttı

Zehra Öney

Canlı Yayın Yapmak Günlük Hayatın Bir Parçası Haline Geldi mi?

Zehra Öney

Google ve Orange, ABD ile Fransa Arasında Kablo Döşeyecek

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi