Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar İnternet Haber Mobil ve Dijital Teknolojiler

Görsel Arama Motoru Geliyor | Olay

Görsel Arama Motoru Geliyor | Olay

Akıllı telefonlar günden güne hayatımızda daha fazla yer edinirken, telefonun daha etkin kullanımına yönelik uygulamalar da artmaya başladı.

Artırılmış gerçeklik platformu olan Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney, Blippar’ın geleceğin reklamcılık anlayışı olduğunu söyledi. Öney, “Blippar, mobil uygulamanın ötesinde özellikler taşıyor. Uygulamaya özel bir içerik yok tarama özelliği var. Taradığınız objeleri dijital hale getiriyor. Broşürünüz veya bir obje eğer sisteme tanımlıysa, uygulamayı açarak ürüne tutmanız yeterli oluyor. Tarayarak arzu ettiğiniz iletişimi çıkartıyor” dedi.

HER ŞEY TARANABİLECEK

Blippar’ın çığır açacak bir teknolojiyi hayata geçireceğini kaydeden Öney, geçtiğimiz mart ayında dünyaya tanıtılan görsel arama motoru özelliğinin, Türkiye’de 2016 yılının 2’inci yarısından itibaren kullanılabileceğini söyledi. Öney, “Her fiziksel obje veya merak ettiğimiz her şey taranabilecek. Sonrasında taradığımız objenin internete kayıtlı tüm bilgilerini anında cep telefonunda görebileceğiz. Aynı Google’deki arama mantığı, fakat kelime yazmadan uygulamayı açarak nesneye tutmanız yeterli. Mesela bir elmayı blipplediğimizde tüm bilgileri kategoriler halinde ekranımıza dökülecek. Uygulama Twitter, Google gibi yaygın hale gelecek” diye konuştu.

Kaynak: Olay.com.tr

Görsel Arama Motoru Geliyor | Olay

Related posts

Mobil Uygulamalar için Müşteri Hizmetleri Ne Kadar Önemli?

Zehra Öney

Sanal Gerçeklik Kıyafeti Sayesinde Oyun Deneyimi Farklı Bir Noktaya Taşınıyor

Zehra Öney

Apple, Üretimin Bir Bölümünü Çin Dışında Yapma Fikrini Araştırıyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi