Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google Chrome Mobil’de 800 Milyon Aylık Aktif Kullanıcıya Sahip

Mobil uygulama dünyasının en popüler uygulamalarından biri olan Google Chrome, aylık aktif üye sayısını açıkladı. Chrome Web Platform’un Ürün Yöneticisi Alex Komoreske’nin TechCrunch’a açıkladığı bilgiye göre Google Chrome’un mobil uygulaması bir yıl içerisinde kullanıcı sayısını iki kat artırarak 800 milyona yükseltti. Bu sayı, Facebook Messenger’ın aylık aktif kullanıcı sayısından 100 milyon fazla, WhatsApp’ın aylık 900 milyonluk kullanıcı sayısından 100 milyon daha az.

Google Chrome’un mobil uygulamasının aylık aktif kullanıcı sayısının ne kadarının iOS, ne kadarının Android platformunu kullandığı bilgisi ise paylaşılmamakla birlikte, bu sayının büyük çoğunluğunun Android kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.

Bunun yanı sıra Google, uygulama aracılığıyla mobil sitelerin kullanıcılar ile etkileşime girmesi için pek çok geliştirme yapmaya devam ediyor: Mobil site geliştiricileri bir süredir kullanıcılara Chrome uygulaması üzerinden web anında bildirimleri gönderebiliyor, bunun yanı sıra, ana ekranda uygulama kısa yolları kaydetmelerine olanak sağlıyor.

Google Chrome mobil uygulaması, 2300 farklı adresten günlük yaklaşık 350 milyon anında bildirim gönderiyor: Bunun büyük çoğunluğu Facebook’un oluşturduğu tahmin ediliyor, zira şirket, anında bildirimleri sadece kendi mobil uygulamaları aracılığıyla değil, mobil web üzerinden de göndermeye başlamıştı.

 

Related posts

Amerika’da Mobil Reklam Harcamaları 5 Yıl İçinde 2 Kat Artacak

Zehra Öney

Mobil Uygulama Aboneliklerine Üçüncü Çeyrekte Ne Kadar Ödendi?

Zehra Öney

Giyilebilir Teknoloji Nereye Gidiyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi