Zehra Öney
Genel

Hindistan Bu Yılın Sonunda İnternet Aboneliğinde İkinci Sıraya Yükselecek

Günlük yaşama entegre olmaya başlayalı 20 yıldan fazla bir süre olan internet, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’nin en fazla kullanıcıya sahip olduğu internet sektöründe, Çin dünyaya entegre olmaya başladıkça, birinci sıraya yükselmişti. Günümüzde Çin’de 600 milyondan fazla internet abonesi bulunuyor.

Amerika’nın internet üye sayısındaki ikinciliği ise, Hindistan’ın nüfusuyla paralel olarak artan internet kullanımı tarafından çok kısa sürede el değiştirecek. Mobile Association of India ve araştırma şirketi IMRB’nin birlikte hazırladığı rapora göre, Aralık ayında Hindistan 402 milyon üye ile dünyada en fazla internet abonesine sahip ülke konumuna gelecek. Yine aynı rapora göre, Hindistanlı abonelerin 351 milyonu internete günlük olarak bağlanıyor.

Önemli bir başka veri ise, Ekim ayında, Hindistanlı 317 milyon kullanıcının 276 milyonunun, yani %87’lik büyük bir bölümünün internete mobil cihazlarıyla bağlanıyor oluşu. İnternete mobil cihazları aracılığıyla bağlanan kullanıcı sayısının ise önümüzdeki yıl Haziran ayında 371 milyona, toplam kullanıcı sayısının ise 462 milyona ulaşması bekleniyor.

Related posts

İnternette Bir Dakikada Neler Oluyor?

Zehra Öney

ABD’de B2B e-Ticaret Satışlarının 2020’de 1,1 Trilyon Dolara Ulaşması Bekleniyor

Zehra Öney

Amazon Prime Video ile Netflix Rekabetini Artırıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi