Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

LG, Mobil Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

LG, Mobil Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Apple Pay’in, Samsung Pay’in ve Android Pay’in ardından, bir başka telefon üreticisi de mobil ödeme sistemi üzerinde çalıştığını duyurdu. Kore’nin en önemli telefon üreticilerinden olan LG, resmi Facebook sayfasından yaptığı duyuru aracılığıyla, Kore’deki Shinhan Card ve KB Kookmin Card ile iş birliği yaparak, LG Pay çalışmalarına başladığını açıkladı. LG’nin ülke bazında faaliyet gösteren kartlar ile iş birliği yapması, mobil ödeme sisteminin ilk olarak Kore’de kullanıma sunulacağının bir göstergesi ancak, lokal iş birliği sebebiyle de sektörde LG’nin uluslararası lansman planlarının olup olmadığı da konuşulmaya başladı.

LG’nin en azından ilk fazda böyle bir planı olmadığını söylemek kuvvetle muhtemel. Bunun yanı sıra, LG diğer ülkelerde pazara giriş yapsa bile, kullanıcı sayısının azlığı sebebiyle, diğer büyük mobil ödeme sistemleri ile rekabette geri planda kalabilir.

ComScore’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki akıllı telefon pazarına yönelik hazırladığı ikinci çeyrek raporunda, 191.4 milyon akıllı telefon kullanıcısının bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde LG kullananların oranı %8.7’ye tekabül ediyor. Yaklaşık 16 buçuk milyon Amerikalı’nın LG telefon kullandığı düşünüldüğünde, Apple’ın %44.2’lik, Samsung’un %27.3’lük, Google’ın sahip olduğu Android işletim sisteminin sahip olduğu %51.4’lük (bu oran Samsung, LG, HTC gibi telefon sahiplerinin tamamını kapsıyor) pay karşısında LG’nin ciddi oranda zorlanacağını söyleyebiliriz.

Ancak rekabet her zaman iyidir ve kullanıcıların seçim şansını artırır. LG’nin mobil ödeme sisteminin yerel ve global ölçekte ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Snapchat Yeni Reklam Hedefleme Araçlarına Kavuştu

Zehra Öney

Dijital Reklam Harcamalarının Çoğu Mobile Yapılıyor

Zehra Öney

“Akıllı” Elbiseler Teknolojiyi Modayla Buluşturuyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi