Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook İş Dünyasına Özel Mesajlaşma Uygulaması Work Chat’i Yayınladı

Skype’ın iş dünyasındaki yaygın kullanımı, Microsoft’u harekete geçirmiş ve Microsoft Skype’ı 2011 yılında 8.5 milyar dolara satın almıştı. O günden bu yana Skype’ın büyümesi devam ederken, iş dünyasında mesajlaşma uygulamalarının kullanımı da artmaya devam etmişti.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook da bu konuda çalışmalarını hızlandırarak kendi iş dünyasına özel mesajlaşma uygulamasını yayınladı. İlk olarak Android platformu için yayınlanan uygulama ile kullanıcılar kendilerine özel sosyal ağda yazışabilecek, grup sohbetleri yapabilecek, fotoğraf ve video paylaşabilecek, sesli arama yapabilecek ve sticker kullanabilecekler.

iOS versiyonunun ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmayan uygulama ile, Facebook iş dünyasındaki kullanımını artırmayı hedefliyor.

Ocak ayından bu yana Facebook’un üzerinde çalıştığı uygulamayı, Facebook’un açıklamasına göre şimdiye dek küçük ölçekli start-up şirketlerden bankalara kadar 300 ayrı kurum kullanıyor. Facebook’un bu alandaki en büyük anlaşması ise Royal Bank of Scotland ile oldu: Mart 2016’ya kadar 30.000 çalışanın kullanacağı Work Chat’i, 2016 sonunda 100.000 Royal Bank of Scotland çalışanı kullanıyor olacak.

Facebook’un Work Chat uygulamasının dünyada ne kadar yankı uyandıracağını hep birlikte göreceğiz. Uygulamanın Android versiyonunu

Related posts

Facebook Messenger’ın Pazar Payı Geçen Yıla Göre %100 Arttı

Zehra Öney

Sosyal Medyayı En Çok ve En Az Kullanan Ülkeler Hangileri?

Zehra Öney

Disney, Snapchat Özelinde Orijinal The Bachelor Bölümleri Yayınlayacak

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi