Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook İş Dünyasına Özel Mesajlaşma Uygulaması Work Chat’i Yayınladı

Skype’ın iş dünyasındaki yaygın kullanımı, Microsoft’u harekete geçirmiş ve Microsoft Skype’ı 2011 yılında 8.5 milyar dolara satın almıştı. O günden bu yana Skype’ın büyümesi devam ederken, iş dünyasında mesajlaşma uygulamalarının kullanımı da artmaya devam etmişti.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook da bu konuda çalışmalarını hızlandırarak kendi iş dünyasına özel mesajlaşma uygulamasını yayınladı. İlk olarak Android platformu için yayınlanan uygulama ile kullanıcılar kendilerine özel sosyal ağda yazışabilecek, grup sohbetleri yapabilecek, fotoğraf ve video paylaşabilecek, sesli arama yapabilecek ve sticker kullanabilecekler.

iOS versiyonunun ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmayan uygulama ile, Facebook iş dünyasındaki kullanımını artırmayı hedefliyor.

Ocak ayından bu yana Facebook’un üzerinde çalıştığı uygulamayı, Facebook’un açıklamasına göre şimdiye dek küçük ölçekli start-up şirketlerden bankalara kadar 300 ayrı kurum kullanıyor. Facebook’un bu alandaki en büyük anlaşması ise Royal Bank of Scotland ile oldu: Mart 2016’ya kadar 30.000 çalışanın kullanacağı Work Chat’i, 2016 sonunda 100.000 Royal Bank of Scotland çalışanı kullanıyor olacak.

Facebook’un Work Chat uygulamasının dünyada ne kadar yankı uyandıracağını hep birlikte göreceğiz. Uygulamanın Android versiyonunu

Related posts

2015’in En Hızlı Büyüyen Uygulaması Facebook Messenger Oldu

Zehra Öney

YouTube Müzik Servisini 22 Mayıs’ta Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Yakında YouTube Videoları Üzerinden Direkt Alışveriş Yapabileceksiniz

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi