Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Steam Benzeri Bir Oyun Platformu Oluşturuyor

2002 yılında kurulan ve kullanıcıların bilgisayarlarında bireysel ya da çoklu oyunları oynamalarını sağlayan, aynı zamanda oyunları satın alarak bilgisayarlarına indirebilmelerini sağlayan Steam, son derece popüler bir platform. Türkiye’de de oldukça yaygın kullanılan Steam’de Microsoft Windows, Apple OS X ve Linux tabanlı oyun oynamak mümkün. Steam’in popülerliği Facebook’u da harekete geçirmişe benziyor.

Facebook tarafından bugün resmi olarak Unity ile iş birliği yapıldığı açıklandı.  İş birliği kapsamında Facebook, bilgisayarlar için indirilebilir bir oyun platformu geliştiriyor. Bu platformun özellikleri ise şu şekilde olacak:

Platform oyun temelli olacak ve oyun oynandığı sırada dikkat dağıtıcı unsurlar (örneğin Facebook Haber Kaynağı, vs.) görünmeyecek.

Pek çok bilgisayarda çalışacak.

Facebook oyunlarına ek olarak, iOS ve Android oyunları da yer alacak. Ayrıca Unity, Steam ya da konsollarda görebileceğiniz türden oyunlar da yer alacak.

Facebook oyun yayıncıları ile gelir paylaşımı yapacak. Ancak bununla ilgili net bir açıklama henüz yapılmadı.

Facebook, bir dönem sosyal oyunlardan oldukça iyi gelir elde ediyordu: 2014’ün son çeyreğinde 257 milyon dolar oyun geliri elde eden Facebook’ta ayda 650 milyon kullanıcı oyun oynuyor.

Related posts

Çocuklar için YouTube Bugün Yayınlanıyor

Zehra Öney

Artık Facebook’tan Arkadaşlarımıza Para Gönderebileceğiz

Zehra Öney

LinkedIn Dördüncü Çeyrekte 862 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi