Zehra Öney
Genel

Masumiyet Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi ve Pera Müzesi’ni Dijital Olarak Gezebilirsiniz

Tüm dünyadan müzelere ve arşivlere ait sergi ve koleksiyonları keşfetme imkanı sunan Google Cultural Institute, İstanbul’daki 4 müzeyi dijitale aktararak gezilmesini sağlıyor. Sakıp Sabancı Müzesi, Pera Müzesi ve Masumiyet Müzesi ile İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün sergi ve koleksiyonlarına tek tuşla ulaşabilir, müzelerin eserlerine yakından bakabilirsiniz.

Google’ın tüm dünyadaki önemli müzeleri ve eserleri bir araya getirdiği çalışmasında ayrıca Masumiyet Müzesi özelinde Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi.

Google Play Store’da yer alan Masumiyet Müzesi uygulamasını indiren kullanıcılar ilk kez bir müzeye erişebilecekler. Çalışma kapsamında müzedeki en önemli eserlerden biri olan 4213 İzmarit Gigapixel teknolojisiyle yüksek çözünürlüklü olarak fotoğraflandı.

Google Cultural Institute aracılığıyla Masumiyet Müzesi’ni gezmek için: https://www.google.com/culturalinstitute/u/0/collection/museum-of-innocence

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nü gezmek için: https://www.google.com/culturalinstitute/collection/istanbul-research-institute,

Sakıp Sabancı Müzesi’ni gezmek için: https://www.google.com/culturalinstitute/collection/sakp-sabanc-museum

Pera Müzesi’ni gezmek için: https://www.google.com/culturalinstitute/collection/pera-museum

 

Related posts

10 Yıl Önce Apple Hissesi Alsaydınız Bugünkü Kazancınız Ne Kadar Olurdu?

Zehra Öney

Samsung Dördüncü Çeyrekte 5 Milyar Dolar Kar Elde Etti

Zehra Öney

Spotify Lite Resmi Olarak Dünya Çapında 36 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi