Zehra Öney
Genel

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, Londra’daki en önemli mağazalardan biri olan Regent Street mağazasını yeniledi.

Geçen hafta yenilenen iç mimarisi ile tüketicilerle buluşan Regent Street’teki mağazanın tasarımı için ünlü mimarlık ofisi Foster + Partners ile çalışıldı. Lord Norman Foster, aynı zamanda Apple’ın California’daki ana kampüsünü de inşa ediyor.

Grade II Listesindeki (Londra’daki koruma altındaki binalardan biri) binada yer alan mağazada Portland taşı, Carrara mermeri ve el ile kesilen Venedik cam mozaikler kullanıldı. Mağazada yer alan Castagna taşından yapılan ikiz merdivenlerin korkulukları el ile oyuldu.

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Yeni tasarımla ilgili Apple’ın Baş Tasarım Yöneticisi Jonathan Ive, “Regent Street’te, mağazanın transparanlığını geliştirmek ve mekanı doğal ışıkla doldurmak için sahip olduğumuz muhteşem dış ön cephemizi koruduk. Binanın tarihi doğasıyla ortak materyalleri seçerek mekanı çevreleyen özgünlüğü korurken mekanı modernize edebildik.” sözleriyle mağaza hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Apple’ın Avrupa’da açtığı ilk mağaza olma özelliğiyle en önemli mağazalardan biri olan Regent Street mağazası 2004’ten bu yana 60 milyondan fazla ziyaretçiye hizmet verdi.

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Related posts

Alibaba Hong Konglu Girişimciler için 129 Milyon Dolarlık Fon Sağlayacak

Zehra Öney

Activision Blizzard, Candy Crush’ın Yaratıcısı King’i Satın Aldı

Zehra Öney

Apple Yeni Yıla Rekorla Girdi

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi