Zehra Öney
Genel

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, Londra’daki en önemli mağazalardan biri olan Regent Street mağazasını yeniledi.

Geçen hafta yenilenen iç mimarisi ile tüketicilerle buluşan Regent Street’teki mağazanın tasarımı için ünlü mimarlık ofisi Foster + Partners ile çalışıldı. Lord Norman Foster, aynı zamanda Apple’ın California’daki ana kampüsünü de inşa ediyor.

Grade II Listesindeki (Londra’daki koruma altındaki binalardan biri) binada yer alan mağazada Portland taşı, Carrara mermeri ve el ile kesilen Venedik cam mozaikler kullanıldı. Mağazada yer alan Castagna taşından yapılan ikiz merdivenlerin korkulukları el ile oyuldu.

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Yeni tasarımla ilgili Apple’ın Baş Tasarım Yöneticisi Jonathan Ive, “Regent Street’te, mağazanın transparanlığını geliştirmek ve mekanı doğal ışıkla doldurmak için sahip olduğumuz muhteşem dış ön cephemizi koruduk. Binanın tarihi doğasıyla ortak materyalleri seçerek mekanı çevreleyen özgünlüğü korurken mekanı modernize edebildik.” sözleriyle mağaza hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Apple’ın Avrupa’da açtığı ilk mağaza olma özelliğiyle en önemli mağazalardan biri olan Regent Street mağazası 2004’ten bu yana 60 milyondan fazla ziyaretçiye hizmet verdi.

Apple Londra’daki Mağazasını Yeniledi

Related posts

Samsung Kendi Reklam Engelleme Servisini Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Bitcoin, İsviçre’den Daha Fazla Enerji Tüketiyor

Zehra Öney

British Airways Veri İhlali: BA, 183 Milyon Pound Ceza Ödeyecek

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi