Zehra Öney
Genel

AT&T Time Warner’ı Kaç Milyar Dolara Satın Aldı?

AT&T Time Warner’ı Kaç Milyar Dolara Satın Aldı?

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük sabit hat, ikinci büyük cep telefonu operatörü olan AT&T rekor bir ücretle Time Warner’ı bünyesine kattı…

1923 yılında kurulan ve bünyesinde bulunan Warner Bros, HBO ve Turner Broadcasting System, Inc. ile medya ve eğlence sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olan Time Warner’ı satın almak için AT&T 85 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Hisse başına 107,50 dolarlık ödeme yapılması kararlaştırılan anlaşma kapsamında AT&T ödemenin yarısını nakit, yarısını ise hisse ile yapacak. Time Warner hisse senedi sahipleri anlaşma kapsamında hisse tutarlarının yarısını nakit, yarısını ise AT&T hissesi alacaklar.

Time Warner hisse sahiplerine anlaşma kapsamında verilecek AT&T hisselerinin, toplam AT&T hisselerine oranının ise %14,4 ila %15,7 arasında olduğu belirtildi.

Anlaşma ile birlikte Telekom operatörlerinin gelecek dönemleri hakkında da önemli bir soru işareti cevaplanmış oldu. Bildiğiniz gibi cep telefonlarının ilk dönemlerinde operatörler arama ve SMS sayesinde gelir elde ederken, internetin yaygınlaşması ile birlikte bu kalemlerde gelir kaybetmeye ve sıradan internet servis sağlayıcısı gibi görünmeye başladılar.

AT&T’nin bu yatırımı ile birlikte operatörlerin gelecekte eğlence dünyasında önemli bir rol üstleneceklerini söyleyebiliriz. Benzer şekilde Verizon da Haziran 2015’te AOL’i satın almıştı.

Siz operatörlerin geleceği ve bu anlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Görsel Kaynak: cnn.com

Related posts

Uber Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

Anonymous 13.000 Şifre ve Kredi Kartı Bilgisini Sızdırdı

Zehra Öney

En Çok Yapılan SEO Yanlışları

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi