Zehra Öney
Genel

Microsoft Üç Ayda 22,6 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Microsoft, kendi mali takvimine göre 4. çeyrek gelirlerini açıkladı. Nisan-Haziran arasındaki 3 aylık dönemde Microsoft 22.6 milyar dolar gelir elde etti. Beklentilerin üzerinde gelir açıklanmasından sonra Microsoft’un hisseleri %3.5 oranında değer kazandı.

Office, Dynamic ve diğer iş ürünlerini kapsayan Verimlilik ve İş Süreçleri alanında Microsoft 7 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft bu segmentte geçen senenin aynı döneminde 6.3 milyar dolar gelir elde etmişti. Gelirlerin artmasındaki en önemli itici güçlerden biri ise Office 365’in yakaladığı yıllık %54 oranındaki büyüme rakamları.

Windows, Cihazlar, Oyunlar ve Arama’yı kapsayan Personal Computing alanında Microsoft 8.9 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft bu alanda geçen senenin aynı döneminde 12.7 milyar dolar gelir elde etmişti. Telefon gelirlerinde %71’lik sert bir düşüş yaşayan Microsoft cephesinde, Surface ürün grubunda %9’luk bir yükseliş yaşandı.

Microsoft’un Cloud alanındaki büyümesi de devam ediyor. Mart-Haziran ayında şirket akıllı bulut sistemlerinden 6.7 milyar dolar gelir elde etti.

Microsoft ayrıca Xbox Live’ın aylık 49 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ve arama reklam gelirlerinde %16’lık bir büyümeye ulaştığını da belirtti.

Related posts

Ajan Smith Zararlı Yazılımı Gerçek Android Uygulamalarını Sahteleriyle Değiştiriyor

Zehra Öney

Amerika’da e-Ticaret Hacmi Bu Yıl 334 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

2015 Yılında En Öne Çıkan Reklam Modeli Hangisi Olacak?

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi