Zehra Öney
Genel

Microsoft Üç Ayda 22,6 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Microsoft, kendi mali takvimine göre 4. çeyrek gelirlerini açıkladı. Nisan-Haziran arasındaki 3 aylık dönemde Microsoft 22.6 milyar dolar gelir elde etti. Beklentilerin üzerinde gelir açıklanmasından sonra Microsoft’un hisseleri %3.5 oranında değer kazandı.

Office, Dynamic ve diğer iş ürünlerini kapsayan Verimlilik ve İş Süreçleri alanında Microsoft 7 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft bu segmentte geçen senenin aynı döneminde 6.3 milyar dolar gelir elde etmişti. Gelirlerin artmasındaki en önemli itici güçlerden biri ise Office 365’in yakaladığı yıllık %54 oranındaki büyüme rakamları.

Windows, Cihazlar, Oyunlar ve Arama’yı kapsayan Personal Computing alanında Microsoft 8.9 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft bu alanda geçen senenin aynı döneminde 12.7 milyar dolar gelir elde etmişti. Telefon gelirlerinde %71’lik sert bir düşüş yaşayan Microsoft cephesinde, Surface ürün grubunda %9’luk bir yükseliş yaşandı.

Microsoft’un Cloud alanındaki büyümesi de devam ediyor. Mart-Haziran ayında şirket akıllı bulut sistemlerinden 6.7 milyar dolar gelir elde etti.

Microsoft ayrıca Xbox Live’ın aylık 49 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ve arama reklam gelirlerinde %16’lık bir büyümeye ulaştığını da belirtti.

Related posts

Microsoft 3,2 Milyar Dolar Zarar Açıkladı

Zehra Öney

2017’de Online Reklam Yatırımları Televizyon Reklamlarını Geçecek

Zehra Öney

Google Chrome Kaç Cihazda Kullanılıyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi